Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan mehetnek ilyen szerencs...

Hogyan mehetnek ilyen szerencsejáték szponzorációk itthon?

Figyelt kérdés

Külföldi, engedély nélküli szerencsejáték szolgáltatók reklámoznak hazai cégeknél, hazai médiumoknál.


Nem kevés helyen látni például unibet reklámot, hús vér emberek beszélnek róla és posztolnak. (Például a leet.hu is ilyen, de mondhatnám a hatharom.com-ot, ami a világ egyik legnagyobb tolvaj bandáját, az 1xbet klón 22bet-et reklámozza).


Na most az unibeten nyert nyeremény (és minden más ilyen irodánál nyertre is vonatkozik) adóköteles és egyben leadózhatatlan is. (Mivel adózásnál a nyertes fogadások után kell adózni, és a veszteseket nem lehet költségként elszámolni, ezért szinte biztos, hogy MINDENKI negatívba kerül, ha adózni akar, és hosszabb távon játszik. Felesleges bizonygatni, hogy nem így van, mert így van. Emiatt nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy itthon bárki is leadózik a nyereménye után, inkább csak kisebb összegekben kiveszi, vagy külföldi szolgáltatókat használ, aminél kevésbé feltűnő a pénzmozgás - aki meg nyugodtan akar aludni, az nem játszik, pedig szeretne.)


Teljesen abszurd az, ami történik. Cégek reklámoznak egy olyan céget, ahol szinte biztos, hogy nem tudsz a magyar törvényeknek megfelelően játszani. Aztán vannak tippszolgáltatók, akik a megkötött fogadásaikat, nyereményeiket screenshottal bizonygatják, amik szintén külföldi irodánál történnek. (Futball Pápa, Sport and Tip, amit konkrétan TÖBB SZÁZEZRES INSTA PROFILOK reklámoznak/reklámoztak, és egyértelműen posztolják hogy ők bizony a külföldi irodánál fogadtak - de nyilván nem adóztak)


Ezeket nem ellenőrzi senki? Milyen anomália van már Magyarországon 2022-ben?


Én egyébként felháborítónak tartom ezt az egész szerencsejátékos kommunista szarságot, hogy 18 év eu tagság után olyan szinten van szabad piac, hogy itthon 1 db iroda érhető el legálisan, ami nagy eséllyel pályázhatna a világ legszarabb fogadóiroda címére, tehát csak örülnék ha lehetne normálisan ott játszani, ahol az ember akar, de most mégis mi történik?! Aki meg szeretne leadózni, és keresi a lehetőséget, azt a nav elküldi a fenébe, és közli hogy a szabály márpedig úgy van, ahogy ők azt megállapították, tehát fizethetetlen...


Ez miért van így? Mi a véleményed róla?



2022. jan. 22. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

A véleményemet inkább nem írom le, mert a korábbi kérdéseknél már párszor hazugnak tituláltak (nem, nem fogadok, nem vagyok játékos).

Inkább visszakérdeznék, hogy miért pont a szerencsejáték? Van még pár állami monopólium, ami sokkal nagyobb tömegeket érint, mint az online sportfogadás.

2022. jan. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én ezt látom át, (vagyis valamennyire, mert amiről írtam azt elképzelni nem tudom hogy mehet nyilvánosan, leglálisan) és ez áll közel hozzám.
2022. jan. 22. 00:23
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Amíg a tippmixpro egy rakás kalap szar tokkal vonóval, addig nyilván nem azt használják


Adózás amúgy nem igen tényező amíg a userek 98%-a számára egy totális deficit az egséz :D

2022. jan. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az adózás onnantól tényező, hogy nyersz egy fogadást. Nyilván joskapista nem adózza le hatalmas bukóban, ki sem derül, de törvényileg kéne, és most arról van szó.
2022. jan. 22. 09:02
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Homo. Ostobaságokat beszélsz. Játssz a tippen,és nyerj,és nyugodtan alszol. Uis adómentes. Who is problem ?

Játssz a külföldi bukin,nyerj,leadózod,nyugodtan alszol,mi a baj ?

Az a gondod ,ha nyernél a magasabb adót tartalmazó bukin,nem akarsz adózni.

Hiihihihihihi.

2022. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Retardált vagy? Olvasd már el amit írtam az adózásról. Tippmixpron pedig nem feltétlenül tud nyereséges lenni az, aki máshol igen.
2022. jan. 22. 17:07
 7/12 A kérdező kommentje:
Továbbra is érdekelnének vélemények és válaszok a kérdésemmel kapcsolatban.
2022. jan. 25. 08:54
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező most jöttél csak rá, hogy a szerencsejáték nem minősül befektetésnek???
2022. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Játssz a külföldi bukin,nyerj,leadózod,nyugodtan alszol,mi a baj "


Az a baj, hogy a veszteséget nem lehet leírni, így gyakorlatilag lehetetlen pozitívba kijönni adózás után.

Ha egy cégnek 250 ezer forint bevétele van egy munkából és 200 ezer költsége, akkor csak az 50 ezres különbözet után kell adóznia.

Ha te sportfogadáson egyszer elbuksz 200 ezret, egyszer meg nyersz 250 ezret, akkor a teljes 250 ezer után kell adózni, hiába csak 50 ezret kerestél összességében.

2022. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Be kell jelenteni a GVH-nál
2022. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!