Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki megengedheti magának,...

Aki megengedheti magának, hogy rendszeresen Karib, Seychelle-szigetek, Costa Rica és hasonló helyekre utazik, az milyen fizetéssel rendelkezik?

Figyelt kérdés
2022. febr. 1. 23:55
A kérdező szavazást indított:
utazás
fizetés
6 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Sikerült elrontanom a szavazást..

Ezek lettek volna:

a.) nettó 1 millió alatt

b.) nettó 1 millió -1,5 millió

c.) nettó 1,5 millió felett

2022. febr. 1. 23:57
 2/11 A kérdező kommentje:
Pontosabban, mekkora fizetés szükséges ehhez, mennyiből jöhet ki, így van értelme a kérdésnek. Kicsit késő van...
2022. febr. 2. 00:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább C
2022. febr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar a rendszeres? Évente egyszer? 3? 5?

Mi megyünk évente kétszer egzotikus helyekre, sokkal kevesebb pénzből ki lehet hozni, mint gondolják sokan. Pl 10 nap bali volt 400 körül all inclusive 2019-ben.

2022. febr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én fejenként 1-2 millióra gondolok általában, vagy többre. :)

A 400 ezer csak a szállás, plusz repülőjegyek és költőpénz?

2022. febr. 2. 00:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
400 a szállás, ellátás és a repjegy. Ebben nincs benne a reptérre való kijutás meg az ottani költőpénz (ami mivel all inclusive volt a szálloda és utazásra sem igen kellett költenünk, ezért nem volt túl sok). De akkor sem olyan egetrengető összeg manapság eljutni ilyen helyekre már. Tenerife még olcsóbb volt.
2022. febr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Hülye kérdés.


Ad1 Fillérekből el lehet utazni szinte bárhova.

Az igények. Na az a nem mindegy.


Ad2 5 éve nem mentünk külföldre és nem azért mert nincs rá keret hanem azért mert itthon is vannak csodaszép helyek.


Ad3 Nem tudok szavazni ugyanis fizetésre kérdezel... ez képzavar.

A tehetős emberek túlnyomó többségének nem fizetése van hanem bevétele. Rohadtul nem ugyanaz. Ráadásul ez 99%-ban mindig változik.

De itt is... nekünk mindegy volt hogy csak 5-600 ezer volt a bevétel ugyanúgy mentünk, mint amikor 18 millió jött be. Nem az adott hónap vagy év bevételéből nyaral a tehetősebb réteg.

2022. febr. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A szabazást elrontottam, ezt írtam is. Véletlen a hastegeket írtam be a szavazáshoz...
2022. febr. 2. 00:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem külön kell szedni azokat, akik terveznek családot vs. akik nem akarnak gyereket.


Ha magunkból indulok ki, akkor mi a szülők lakásában lakhattunk, míg összejött az önerő, így egyetemre jártunk 25-29 (phd) éves korunkig, de és 30 évesen van egy hitelre vett lakásunk.


Innentől a hitel végig fix törlesztős, tehát, ahogy emelkedik a fizunk, úgy lesz több és több megtakarított pénzünk havonta, ha az árak nem emelkednek a fizetésünknél gyorsabban.


Amit mi elrakunk arra, hogy a gyerekeknek legyen lakásuk majd, tudjuk őket magántanárhoz (magánsuliba járatni), a szülésre 1 millióval számolunk gyerekenként, ha problémamentes, aztán max. kellemesen csalódunk.


Tehát élünk havi 500 (szerintem felül becsültem - 30 rezsi + 50 kocsi + 13 bérlet + 3000 digi mobil előfiztés + 250 kaja és tisztítószerek. Ebéd ételrendelés cafeteriaból = 343 000) + 150 hitel - ből. = 650 ezer/hó.


Bőven 1M nettó alatt vagy. 100-t hozzácsapsz, még úgyis 750 alatt vagy és az évi 1.2M megtakarításodból kijön egy-két egzotikus út, főleg, ha időben foglalsz repjegyet.


Ha iskolás gyerekeid vannak, akkor a 650-hez jön egy csomó költség, legalább 200 nekik is a kaja. A suliba is be kell fizetni a menzát. Magántanárok (magánsulik, ovik) 30 - 400 ezerig/hó. Még két telefonelőfizetés és nem akarsz a diginél lenni, nehogy a gyerek pont akkor ne tudjon hívni mikor kell - 15-20 000/hó. Nagyobb autó, mert nem csak hétvégente használjátok. Tv előfizetés, sportok (mert a gyerek nem futni jár veled és nem is a 800 forintos legolcsóbb sportra fogod járatni, hanem arra, ami a suliban van bármennyibe kerül). Könyvek, ruhák (mert ő nem tudja 3-5 évig hordani a ruháit, és végképp nem fogsz szezonon kívül fél áron online venni neki bármit).

Szóval a sulis gyerek "drágább", mint te vagy.


Ha valakik gyerekkel mennek egzotikus helyekre, akkor valószínűleg tényleg 1M nettó környékén vannak legalább.

2022. febr. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Pl 10 nap bali volt 400 körül all inclusive 2019-ben.


Ez kva hihetetlenül hangzik 😂😂

2023. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!