Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 hét táppénz tényleg bűn?

2 hét táppénz tényleg bűn?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el oviban dolgozni. Egy hónap munka után sajnos elkaptam valamit vagy influenza vagy megfázás volt nem tudom.

Egy hétig végig köhögtem reggeltől estig. Száraz köhögés, folyt az orrom nagyon és 0 hangom volt. Így nyilván esélytelen oviban dolgozni.

Hétvégén is még szarul voltam, de már nem köhögtem annyit. Mondom megyek hétfőn már dolgozni. Erre sajnos szövődményként jelentkezett nagyon erős hát fájás. Nagy légzésnél nyilalt, meg úgy alapból is a lapockám kiszakadt, jobbra balra nem tudtam fordulni.. Azt hittem tüdőgyulladás. Az orvos megvizsgált és azt mondta így vissza ne menjek oviba még 1 hétig. Csak ha majd meggyógyulok.

Egyébként sajnos most a covid is tombol nálunk. A gyerekek nagy része covidos. Lehet visszamegyek aztán elkapom.:/


Voltam covidos 3 hónapja amúgy, de nem tudom elképzelni, hogy ne kapjam el megint sajnos. Na mindegy.


Most ugye péntek van már. A hátam már csak enyhén fáj, viszont az antibiotikumtól megy a hasam..


Párom egész héten mondta, hogy menjek vissza dolgozni, mert hogy egyik munkáltató se szereti, ha kèt hétig oda van az ember és hogy szerinte a hátfájással bátran mehetnék.

És haragudtam is rá, hogy nem érti, hogy fáj, meg hogy az orvosom mondta, hogy gyógyuljak meg, mert ha erre elkapok valamit rosszabbul járok.

Csak párom szerint még majd sok mindent összeszedhetek és ez így nem állapot.

Amúgy én sose voltam egy beteges fajta.

Főnököm rendes egyébként.


Párom kicsit megijesztett, mert még új dolgozó vagyok és tényleg nem akarok bajt magamnak.

Egy tapasztalt dolgozó elmondaná véleményét erről?


Kőszönöm előre is.


2022. febr. 4. 01:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Persze, hogy nem szeretik. Ehhez nem kell túl sok ész.

De azért nem kell beparázni, nekem volt egy melóhelyem, ahol a főnök folyamatosan elkövetett mindent az első perctől, hogy kirúgasson, erre próbaidő alatt beteg lettem és 3 hétig voltam otthon.

A főnök a telefonban kedves volt, mondta, hogy maradjak nyugodtan otthon, 3 hét után én hülye rájöttem, hogy azért mondja, hogy könnyebben kirúgathasson. :) De nem sikerült neki.

2022. febr. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ovi, zsebpénz fizu, próbaidő.

Valszeg repülnél.

2022. febr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó akkor ez van. Akkor kirúg majd próbaidő után és keresek egy másik óvodát.
2022. febr. 4. 08:35
 4/14 A kérdező kommentje:

De azért ez elég erős túlzás, hogy ezért kirúgjanak. Nekem is mondta, hogy nyugodtan maradjak gyógyuljak meg.

Mostantól akkor betegen, lázasan is dolgozni fogok.

2022. febr. 4. 08:35
 5/14 anonim ***** válasza:

Be vagy oltva?


Most lázas vagy? Köhögsz? Folyik az orrod?


Ha nem, akkor szerintem vissza mehetsz előbb. Mérlegelj, hogy mennyire veszik szigorúan, hogy köhögsz egyet és már küldenek is haza. Vagy mondjuk most feszített időszak van és szükség lenne a munkádra és a kollegáid mondjuk kiközösítenek, mert 1 hónap után otthon fél hónapot.


Gondolom van nálatok is próbaidő. Próbaidő alatt bármi indoklás nélkül kirúghatnak.

2022. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a választ.

Hát ez kellemetlen.

Mert az orvos meg azt mondja be van gyulladva a hörgőm, érdes a légzésem és azért fáj nagyon a tüdőm, a hátam és azt mondta semmikepp se mehetek dolgozni.

Párom meg egész héten mondta, hogy de menned kell, mert majd meglàtod mi lesz és így már jövőhéten kb. Menni se merek dolgozni komolyan mondom.

Ez azért elég szomorú.

De többet akkor inkább nem megyek betegre!

2022. febr. 4. 09:14
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem besérülni kell, mint egy kisgyereknek. Hanem mérlegelni.


Ha az orvos szerint nem mehetsz, akkor ne menj.


5-ös voltam.

2022. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Rendben köszi. Tudom nem vagyok a hónap dolgozója, de akkor most már odafogok figyelni, hogy ha tetszik, ha nem visszakell menni, ha már nincs láz, köhögés, orrfolyás, mert a fájdalom valóban olyan, hogy lehet hetekig nem múlik el.

Még mindig fáj egyébként sajnos a hátam.

2022. febr. 4. 09:54
 9/14 anonim ***** válasza:

Nézd... gyerekekkel dolgozol. Nem azt kell nézni, hogy mi lesz, ha TE elkapsz megint valamit, hanem azt, hogy mi lesz, ha a rádbízott 20 gyerek elkap valamit tőled. Nyilván ezt nem fogja bekockáztatni sem egy orvos (hogy engedett dolgozni), sem a munkáltatód és a szülők is rondán fognak rádnézni, ha taknyod-nyálad egybefolyik és úgy veszed áát a gyereket, mert biza ha a gyerek beteg, az nekik kiesés.

A párod véleményét ki nem sz*rja le már bocsánat, ha olyan egysejtű, hogy nem fogja fel, hogy nem csak a saját épséged múlik ezen, hanem több tucat gyereké is akár!?

Az orvos azt mondta nem mehetsz, akkor ne menj és ennyi kész pont.

2022. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Óóó én amikor elkezdtem az óvodában dolgozni, totál kész voltam az első évben.

6!!!szor kaptam el valami vírust az első nevelési évben.

Nekem minden kollégám azt mondta, hogy az első 2 év alatt átmegy majd rajtam minden gyerekvírus, utána meg már megszokom.

Én végül egy év alatt megszoktam, de addig szar volt.


Pihend ki magad! Ebben a szakmában ez egyáltalán nem ritka.

30 gyerekre kell vigyázni...azért oda kell az, hogy ne a fejfájástól vagy köhögéstől haldokolj.


Kitartást, később már hidd el megkörnyékezni egy vírus/baci sem! :D

Én már max 1szer vagyok beteg évente, és az sem olyan vészes, mint az első évben.

2022. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!