Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e a Fogyatékossági támogat...

Jár-e a Fogyatékossági támogatásra is egyszeri 13. havi 100%-os Fogyatékossági támogatás?

Figyelt kérdés

Én Rokkantsági járadékra vagyok jogosult és mellette pedig Fogyatékossági támogatásra is jogosult vagyok. Viszont attól tartók, hogy csak a Rokkantsági járadékomra kapom meg az egyszeri 13. havi 100%-os Rokkantsági járadékomat, és a Fogyatékossági támogatásomra pedig Március elején sem fogom megkapni.


Március elején a Februári havi Fogyatékossági támogatásom szokott érkezni.



#13. havi nyugdíj Rokkantsági járadéknál és Fogyatékossági támogatásnál.
2022. febr. 7. 18:02
 1/4 anonim válasza:
Igen. 12.-én duplán kapsz!
2022. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az jó hír hála a jó égnek. Mert sajnos a munkabérem még a legkisebb kötelező Nettó Minimálóbér összegének a felét sem éri el.


Jelenlegi igyekszem felkészülni anyagilag az 5,5 év múlva lévő munkahely váltásomra. Sajnos az utóbbi években úgy érzem nekem már szinte nincs családom már mint engem támogatói térben, és szociális térben és anyagi okom végett még egy párkapcsolatom sincsen sajnos. Legalább támaszkodhatnék lelkileg a leendő páromra.


Viszont a Magyar Államkicstár egyik ügyintézője probálta elhitetni velem, hogy csak a Rokkantsági ellátásra jár. Mikor nekem nincs Rokkantsági ellátásom csak Rokkantsági járadékom van és mellette pedig Fogyatékossági támogatásom is van.

2022. febr. 7. 22:07
 3/4 anonim válasza:
48%
Rokkantsági ellátás és a Rokkantsági járadék ugyan az.
2022. febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem ugyan az a Rokkantsági ellátás a Rokkantsági járadékkal.

[link]


Nagyon örülnék ha a Rokkantsági járadékom mellett a Fogyatékossági támogatásomra is megkapnám az egyszeri 100%-os összegű 13. havi Fogyatékossági támogatásomat.

2022. febr. 8. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!