Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénz, CSED, GYED mellett...

Táppénz, CSED, GYED mellett jár-e cafetéria?

Figyelt kérdés

Két munkahelyem van, mindkettőnél van szép kártya juttatás. Általában márciusig szokták kiutalni a teljes éves összeget. Én májustól 1 hónapig kb. táppénzen leszek (a baba születésétől függően), majd CSED-en.

A kollektív szerződésekben nincs erről szó, így hogyan informálódhatnék? Van erre esetleg valamilyen jogszabály? Mielőtt a hr-nél érdeklődnék (nem túl segítőkészek) szeretnék kicsit utánajárni.

Semmi egyéb oka nincs a kérdésemnek, csupán nem szeretném, hogy az egész éves juttatást kiutalják, ha arra nem vagyok egyébként jogosult és esetleg más módon hajtsák majd azt be alkalomadtán.

Azt tudom, hogy mindkét helyen alkalmazotti jogviszony megszűnése esetén levonják, vissza kell fizetni az időarányos juttatást, amire a munkavállaló már nem jogosult.


2022. febr. 10. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem jár cafeteria a nem aktív munkavállalóknak.
2022. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A cafeteria szabályzatban szokott ez benne lenni. Nálunk pl a táppénz első 30 napjára még jár, utána nem. Csed/gyed/egyéb alatt szerintem sehol.
2022. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!