Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám hagyatéki tárgyalá...

Hogy tudnám hagyatéki tárgyalás után levédetni az ingatlanaimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2 hónap múlva hagyatéki tárgyalásom lesz.

Én vagyok az egyedüli örökös.

Viszont régebbi életmódom miatt olyan helyzetbe kerültem, hogy vannak haszonleső emberek a környezetemben.

Aki legjobb barátom lassan 15 éve, azt vetette fel menjünk el az ő ügyvédjéhez, és irassam az ő nevére a lakás és a balatoni nyaralóm tulajdonjogát is, én pedig halálomig tartó haszonélvezője lennék mindkét ingatlannak.

Úgy érzem ezzel a lépéssel "öngyilkosságot" követnék el. Nektek mi a véleményetek erről?


Független ügyvédnél milyen megoldással lehetne magam bebiztosítani a jövőben? Köszönök minden segítséget!


33/F



2022. febr. 12. 16:15
A kérdező szavazást indított:
Átadnátok a tulajdonjogot a barátnak, és haszonélvezők maradnátok
Szó sem lehet róla, hogy a tulajdonjogot átruházzátok rá
15 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Örökölsz pár ingatlant majd az összeset a barátod nevére akarod iratni? Hát tedd.
2022. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Vannak bizonyos emberek akik rám vannak állva, és a barátom szerint a legjobb védelem az lenne, ha ügyvédhez mennénk és rá iratva mindent megmaradnék haszonélvezőnek. Így állítólag semmit nem fognak tudni kihúzni alólam. Viszont átlátok ezen és úgy érzem ez egy nagy csapda lenne. Kíváncsi vagyok csupán a többiek véleményére is ez ügyben.
2022. febr. 12. 16:22
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
De tényleg, miért íratnád át bárki nevére az ingatlanodat csak úgy? Mit tervezel nyerni ezzel? Mert azt a részét látom, hogy a jó haver mit nyer ezzel, csak azt nem, hogy ez neked miért lenne jó.
2022. febr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem a barátod az a bizonyos haszonleső?


Egyszerű a megoldás: marad minden a te neveden, a barátodtól meg elköszönsz. Nyerészkedjen máson.

2022. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
3 és 4-es válaszoló: pont ezen gondolkodtam el, hogy mondvacsinált történetekkel félelmet kelt bennem, hogy majd így meg úgy betámadnak, közben pedig ő ácsingózik legjobban a vagyonra. Szomorú, ha ez tényleg így van 15 év barátság után. Így nyilván nem kérdés, hogy az életemből mennie kell véglegesen.
2022. febr. 12. 16:27
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Eh, mire a kérdésemet beírtam, meg is válaszoltad azt. :)


Én a magam részéről nem látom az okosságot ebben az egészben. Nem tudom ugyan, mint jelent, hogy "rád vannak állva" emberek, de olyan nincs, hogy a te tulajdonodat elvegyék tőled, akárhová is állnak. Hacsak nem csalják ki tőled, de ugye erre van egy viszonylag egyszerű megoldás, mármint hogy nem mész bele semmi remek üzletbe, amit ezek az emberek hoznak, és nem írsz alá nekik semmit.

Ha nem adod oda nekik az ingatlanokat, akkor nem lesz az övék, ez nagyjából ennyire egyszerű. Ehhez nem kell odaadnod másnak semmit. És ne is tedd, szerintem.

3-as voltam.

2022. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Te bolond vagy? Barátkozunk? :D
2022. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont régebbi életmódom miatt olyan helyzetbe kerültem, hogy vannak haszonleső emberek a környezetemben"


Vannak hatalmas tartozásaid?

Zsarolható vagy?


Ha mindkettőre nem a válasz, akkor egyszerűen csak elutasítod a "barátod" "jóindulatú" ajánlatát.

Egyszer mondta egy ismerősöm, hogy saját hülyesége ellen senkit nem tud megvédeni - hát ne légy hülye, ne írasd senkire a leendő ingatlanokat.

2022. febr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Olyan körökben mozogtam régen, akik nem a legtisztességesebb úton járnak. Nem tudtam, hogy ilyen az életmódjuk. És a barátom olyan ötleteket felvetett, mit csinálok ha egy autóba beültetnek és kést tesznek a torkomhoz. Akkor képesek aláírattatni velem bármit "ezek az emberek".

Szóval ezzel a teóriájával jön mindig...

2022. febr. 12. 16:33
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már.


És ha a barátodat ülltetik be egy autóba és tartanak kést a torkához?


Ha azt szeretnéd, hogy a te családodból kikerüljön a vagyontárgy és a barátod csaladjába be, akkor egyezkedj vele...

Ezzel egy valaki jár jól, a haverod.

2022. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!