Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ápolási díj tényleg emelked...

Az ápolási díj tényleg emelkedett?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallottam hogy az alap összeg felnőtt ápolása esetén 50 ezer lett, kiemelt pedig 75 ezer. Az alap összeg eddig 39 ezer volt. Ilyen szintű emelés létezhet? A nyugdíjakat is csak pár 100 forinttal emelték, csodálkoznék ha az ápolásit ennyivel dobták meg.
2022. febr. 15. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az ápolási díj összege?

1. alapösszegű ápolási díj: havi bruttó 41.335 Ft,

2. emelt összegű ápolási díj: havi bruttó 62.005 Ft

3. kiemelt ápolási díj összege: havi bruttó 74.405 Ft

[link]


Attól is függ, hogy kit ápolsz és hol tudod igényelni. Engem az önkormányzat Szociális Osztályára küldtek, az idős nagymamám után ott tudtam igényelni. Ez alig lesz több mint 30 ezer Ft.

2022. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem jó 1 hónapja mesélte egy illető aki idős anyját ápolja hogy levelet kapott arról hogy márciusban már nem 41 ezret fog kapni hanem 50-et. Azért furcsáltam mert 9 ezret a nyugdíjasok se kapnak emelésként, de valószínűleg félre olvasta vagy az éves elszámolás volt az a papír.
2022. márc. 2. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!