Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Járt-e már valaki úgy, hogy...

Járt-e már valaki úgy, hogy ajándékkártya egyenlegén túl tudott vásárolni a kártyával? Az a helyzet, hogy nyertem tavaly egy ajándékkártyát, ami szabadon levásárolható az egyenleg terhére 5 évig. A kártya elvileg 50.000 Ft értékben lett feltöltve.

Figyelt kérdés

Direkt nem írom le melyik cégnél, de a lényeg, hogy kivételesen ennek a kártyának az egyenlegét sajnos sehol nem lehet ellenőrizni. Szabályzatban annyi van írva, hogy ha nem fedezi a rajta lévő összeg a vásárlást, akkor kp-val, vagy bankkártyával ki lehet egyenlíteni.

Első alkalommal vásároltam vele 35.000 Ft értékben, aztán vásárlás után derült ki, hogy az egyik, 2-3000 Ft-os tétel nincs már raktáron, ezért azt írták, visszateszik azt az összeget a kártyára. Második alkalommal már annyit költöttem, hogy rá kellett volna fizetnem 5000 Ft-ot. De nem kellett. Nem értettem.

Próbából egy pár hétre rá vásároltam 11.000-ért, az is ment simán és most megint vásároltam egy 24.000 Ft-os terméket, amit egyébként is szerettem volna és csont nélkül kihozták. Ez hogy lehet?



2022. febr. 15. 13:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lwhet hogy elirtak es 500.000-es? :)
2022. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Biztosan több volt az eredeti egyenlege mint 50 ezer Ft.
2022. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azon a nyereményjátékon mindig csak 50.000 Ft-os kártyákat lehet nyerni különböző beváltóhelyekre. Akárhogy is számolom, már a dupláját elköltöttem. Lehet nekem ebből bajom? Merjem még használni szerintetek?

Amúgy igen, gyakorlatilag 2 lehetőség van. Vagy több lett feltöltve, vagy a beváltóhely többet töltött vissza véletlenül, mint amennyit kellett volna. Vagy esetleg szar a rendszer, de gondolom nem egyedül használok náluk ajándékkártyát, ki kellett volna hogy bukjon a dolog már.

2022. febr. 15. 14:42
 4/16 anonim ***** válasza:
Az ő gondjuk 🤷‍♀️ en meg vasarolgatnek is pluszban. Mi baj lehetne belőle ml
2022. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Jó kérdés, hogy ha majd kibukik a hiba, kivel fizettetik majd meg a különbözetet. Azzal az informatikussal, aki 50 ezer helyett mást állított be a kártyára, vagy azzal a boldog tulajdonossal, aki tudta, hogy 50 ezret nyert, mégis 100-at költött. Ha per lenne belőle, és én lennék a bíró, én megfelezném kettőtök közt. Perköltséggel együtt...
2022. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem lehet tudni, hogy ki hibázott. A cégnél, mivel lassan 1 éve nyertem, gondolom már kibukhatott volna a dolog és szólnak esetleg.

De egyébként ez egy szabadon vásárolható és feltölthető kártya, akár több is lehetne nekem ebből itthon és jóhiszeműen használgatnám időnként, nem tudva, hogy mennyi van még rajtuk. Naivan az ember ugye azt gondolja normál esetben, hogy a rendszer jelez, ha lefogyott a keret.

Jelen esetben persze tudom, hogy nem erről van szó, de azért a lényeg érthető.

Lehet a bolt a hibás, mert egyébként egy időben nem lehetett használni az ajándékkártyát náluk, mert technikai hiba volt.

2022. febr. 16. 16:45
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha kiderül, le fogják verni rajtad.

Nem büntetőügy, azt mondhatod hogy jóhiszeműen jártál el, nem tudtad, nem kellett tudnod hogy mennyi egy ajándék kártya egyenlege.

De az viszont tény, utólag pontosan nyomon követhető hogy miket vásároltál vele, mikor, mennyiért. Amire a tévedésből a kártyára került összeget használtad, azzal el kell majd számolni.

Ez a helyzet pont ugyanaz, mint azok a banki hibák, amikor tévesen ír jóvá pénzt valakinek a számláján a bank. Az illető elkölti. Szinte hetente lehet ilyen történeteket olvasni a hírekben. Egyik sem úgy végződött hogy az illető megtarthatta a pénzt. Minden esetben vissza kellett fizetni, és ez így is van rendjén.

2022. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Gondolkodjatok már! Ha a nyereményjátékos cég tett rossz összeget a kártyára, annak már így is úgy is bottal üthetik a nyomát. Ha te feltöltesz egy ilyen kártyát pénzzel hogy ajándékba add, akkor lekerül az összeg a számládról mindenképpen, ha felhasználja az illető, ha nem. Ergo a cég bukta az esetlegesen tévesen feltöltött összeget mindenképp, hiszen minden ilyen szabályzatban benne van, hogy pénzt erről a kártyáról nem igényelhetsz már vissza, le kell vásárolnod.

Ha ez a beváltó cég cseszett el valamit, az meg nehogy már a vásárló hibája legyen! Eleve nonszensz, hogy nem lehet egy kártya egyenlegét ellenőrizni(de persze tudom, hogy létezik ilyen), joggal várhatja el a vevő, hogy a rendszer jelez neki, ha túlfutott a kereten. Azt meg végképp nem tudhatja a beváltó cég, hogy te konkrétan kitől és miért kaptad azt a kártyát, volt-e tudomásod a rá feltöltött összegről, stb.

2022. febr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

“Ergo a cég bukta az esetlegesen tévesen feltöltött összeget mindenképp, hiszen minden ilyen szabályzatban benne van, hogy pénzt erről a kártyáról nem igényelhetsz már vissza, le kell vásárolnod.”


Ezt a hülyeséget egyedül sikerült kitalálni, vagy segített valaki?

Ember, ha nyertél vagy kaptál valahonnan egy 50 ezres mondjuk Média Markt utalványt, amire egyszer a MM tévedésből visszatöltött egy nagyobb összeget, attól azt te még nem tarthatod meg, és ennek semmi köze sem ahhoz, hogy az eredeti 50 ezret kifizette-e valaki, sem ahhoz hogy az utalvány készpénze nem váltható vissza. Attól hogy a cég egy tranzakciónál egyszer hibázott, az a pénz nem a tiéd, amint rájönnek, ki kell fizetned ha árut hoztál el érte.

2022. febr. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A cég alatt a nyereményjátékos céget értettem okoska. Szövegértés 1-es.
2022. febr. 18. 06:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!