Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Normális, hogy a 70-es évekből...

Normális, hogy a 70-es évekből származó 14 és 18 karátos arany gyűrűket nem akarják törtaranyként megvenni?

Figyelt kérdés

Eddig 2 helyen voltam, azt mondták, hogy ezt nem tudják törtaranyként megvenni, mert ezeket csak beolvasztatni lehet, ezért nem veszik meg törtarany áron. Törtaranyként kb 170 ezer Ft-ot érnének összesen, de ők csak 130 ezret akarnak adni. Ez valóban így van?

Az tény, hogy kicsit valóban kopottak vagy nem is tudom milyenek, kb 10 éve csak álltak egy ékszertartóban, senki sem hordta vagy gondozta őket, de én ezt furcsállom, főleg, hogy ez fel sincs tűntetve a honlapjukon, hogy ilyet lehet, illetve hogy mennyiért vesznek arany ékszert ami "nem számít törtaranynak".



2022. febr. 16. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Ne hagyd magad átverni!

Inkább vidd el ékszerésznek újíttasd fel és add el normális áron!

2022. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1# tudod te hogy működnek a zálogházak?


Kérdező, van olyan zálogház és ékszerész, ahol ez tényleg probléma. A fémjeleket és a szabványokat ékszerek esetén is időről időre megújítják. Érdemes megkérdezni régiség kereskedést, több ékszerészt, hátha van aki beveszi.

Ha viszont mindenki elküld, akkor tényleg beolvasztásra kerül, aminek az ára jóval alacsonyabb, mint a törtaranyé.

2022. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De nem zálogházba mentem, hanem olyan helyre, ahol kifejezetten felvásárolnak aranyat fazon- vagy törtarany formában.

Azért gondolom, hogy ez átverés gyanús, mert szerintem ki kellene legyen írva hivatalosan, hogy milyen esetekben nem tudnak bevenni használt aranyékszert még törtaranyként sem, és nem csak így rámondani, hogy hát ez ennyit ér... mégis milyen árfolyam vagy díjszabás alapján jött ez ki neki? Nem tudni, mert semmilyen tájékoztató nincs erről, csak a fazon- és törtarany felvásárlási díjszabásról.

2022. febr. 16. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ja.


Meg akkor ennyi lenne az arany "értékállósága" ?


Első voltam.

2022. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4

Nem az ékszerre mondják ezt hanem a nyers aranyra...

2022. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is tudni kell, hogy hány grammosak, és milyen fémjel van bennük.

Én foglalkozom nemesfémvizsgálattal, és van ékszerész ismerősöm, lehet hogy tudok segíteni.

2022. febr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!