Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtakarításomat mibe fektesse...

Megtakarításomat mibe fektessem a jelenlegi helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Évek óta gyűjtögetem a pénzemet,hogy ha nyugdíjas leszek,ne haljak majd éhen.Eddig 1,5 millió Ft gyűlt össze az évek alatt.Félek,hogy a hiperinfláció miatt elértéktelenedik a forint,és a megtakarításom nem lesz más,mint egy köteg papír.Gondoltam az aranyra,és az euróra is,de azoknak is megy fel az ára a jelenlegi helyzet miatt.

2022. márc. 3. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Vegyél egy Ledger nano x-et.

1 milliót 200ezrére osztva vásárolj be 5féle kriptovalutába.

Bitcoin

Ethereum

Polkadot

Cro

Decentraland


Ezeket küldd ki a Ledgerre amit vettél, rakd fel őket stakelni és 4-5 év mulva lesz az 1 millióból kb 10-15milliód, ha nem több.

2022. márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez nekem kínai amit leírtál.Tudom,hogy a Kriptovaluta a jövő,de sajnos nem látom át,pedig már olvasgattam a témában.
2022. márc. 3. 08:54
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Akkor csinálj egy értékpapír számlát és vegyél részvényt. Valami jól ismertet, ami most lent van. MOL, OTP, hasonlók.

Néhány éven belül fel fog menni 15-20 ezer közé megint és így 1 millióból csinálhatsz akár 1,5-2 millió forintot. Csak ne add el alacsonyabb áron, mint ahogy vetted.

2022. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Szia,

Tulajdonképpen most az idős kori megélhetésed, és sok száz, ezer munkaóra alatt összegyűjtött tőkéd leghatékonyabb befektetéseséről van szó, ezért én nagyon nagyon erősen ajánlom, hogy először is növeld a pénzügyi tudatosságod, mert most bocsáss meg, nem személyeskedni, bántani és interneten névtelenül ugatni akarok, de látszik, hogy lövésed sincs a témáról, ami azért veszélyes, mert ilyenkor könnyedén rádsózhatnak valami olyan pénzpiaci terméket, ami ellentétes az érdekeddel.

Az eurónak nem megy "fel az ára", és asszam soha sem ment fel, ahhoz defláció kellene az euró-övezetben, aminek nulla esélye van. Valójában ott is infláció van, elég magas, 4-5-6 százalék, az euró, amit megveszel, szépen lassan elértéktelenedik. Abban igazad van viszont, hogy igen, sajnos a forint az eurónál is jobban.


Kezdésnek ajánlom a kiszámoló blogot:

[link]

A kiszámolo blog Reddit fórumát:

[link]


Hány éves vagy, és kb mennyi idő alatt gyűjtötted össze ezt az összeget?

Így látatlanban és fele-fele arányban magyar állampapírt és valami indexkövető EFT részvényt vennék (ez most még kínai, de nézz utána), konzervatívabb megoldás, mint az első kriptobányászata, de nyugdíjas évekről beszélünk, konzervatívabbnak kell lenni.

2022. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
38 éves vagyok,és 2 év alatt gyűlt össze ez a pénz.
2022. márc. 3. 10:25
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Akkor még fiatal vagy, mehetsz nagyobb kockázattal és magasabb hozammal járó területek felé, ami azt jelenti, hogy növelném a részvények értékét az állampapír kárára.

Konkrét vállalat részvényét én nem venném, mivel nincs elég kezdőtőkéd hogy megfelelően diverzifikáld a részvényeket, és ahhoz tényleg picit jobban kell érteni a dolgokhoz. Diverzifikáció az, ha mondjuk 5 különböző cég helyett 25-öt tartasz eltérő kontinensekről eltérő szektorokból. Ezért jók a korábban említett EFT alapok, megteszik ezt helyetted.

2022. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Érdemes befektetési tanácsadóval beszélgetned. Az interneten sok baromságot összehordanak az emberek és sok a kókler is.


Attól függ mekkora rizikót szeretnél vállalni, mert olyan befektetési nincs aminél nincs kockázat.

2022. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!