Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektessem a spórolt...

Mibe fektessem a spórolt egymillió forintomat?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és két helyen is tanulok így rendszeres jövedelmem nincs. Életemben eddig spóroltam és ennyi a szabadon felhassználható pénzösszegem (valamivel több) Ahogy nézem ez az egymillió befektetni bárhova kevés, csak úgy tartogatni meg sok. Mit kezdjek vele, ha legalább csak azt nem szeretném, hogy két pillanat alatt elvigye az infláció? Próbáltam már utána olvasni, de mindenhol rendszeres jövedelemmel rendelkezőkre szabták a javaslatot, ahol tízezreket tehet félre potenciális olvasó. Mit javasoltok?

2022. márc. 3. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
bitcoin
2022. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

- lassú de biztos: arany

- elkezdhetsz egy mini vállalkozást is akár

2022. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vállalkozással az a gondom, hogy 10-ből 9 nem éli meg az egy évet, és innovációnak, reativitásnak is híján vagyok ilyen téren, ami meg ugye nem ártana.
2022. márc. 4. 00:49
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Én most OTP részvénybe fektettem, eléggé bezuhant a háború miatt az árfolyama, kb felére. Ma olyan 11 ezer forint környékén mozog, de a napokban volt már 9 körül is, eredetileg a háború előtt 18.000FT környékén volt.


Tőzsdei spekulánsok 20 ezer Ft körüli csúcsot várnak a háború után.

Az kb 81%-os profit lenne már csak az árfolyamkülönbözetből is (mostani árfolyammal számolva).


Másik, az OTP általában (utóbbi két évben a covid miatt nem) fizet osztalékot minden részvény után, így éves szinten is lenne passzív jövedelmed. (Nem ebből fogsz megélni, de ha visszaforgatod már nem fájt semmibe se a portfóliód bővítése)

2022. márc. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Bár ha tudnál még gyűjteni hozzá fél milliót, akkor tudnál venni S&P 500 ETF-et, ami még jobb döntés lenne.


Folyamatosan növekszik, és mivel ETF sokkal kisebb a kockázat, mint egy adott részvénynél. (ETF röviden egy kosár amiben több cég részvénye van, S&P 500-al a világ top 500 cégénél birtokolnál részesedést, és ezek után kapnál osztalékot, a világ top 500 cége sokkal kisebb eséllyel fog egyszerre becsődölni, mint egy adott.)

2022. márc. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

#4 és #5 vagyok.


Ahogy fentebb is fejtegettem, én mindenképp részvénypiaci befektetésben gondolkodnék.


Az általad felvázolt irány és felfogás jó, sosem szabad hagyni állni a pénzünket.


Ezt a könyvet ajánlanám neked, egy elég neves hazai, tőzsdei körökben is elismert befektető írta ami kiváló iránymutatást ad hogyan fektesd, vagy inkább fogd munkára a pénzed.


[link]

2022. márc. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulasba.
2022. márc. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Önképzés, mint például,

- relaxációs technikák,

- angol nyelv,

- német nyelv,

- értékelemzés tanfolyam,

- retorika tanfolyam,

- önvédelmi kiképzés és fegyverhasználat,

- pszichológus (szokásoptimalizálás),

- dietetika,

- ápolástan, gondozástan,

- informatikai képzések.

2022. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Én átváltanám svájci frankra.
2022. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%
Én bitcoin vennék.
2022. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!