Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladók egy használt elektro...

Ha eladók egy használt elektronikai eszközt és a vevő mindenképpen banki átutalással akar fizetni, abból lehet bajom?

Figyelt kérdés
Magánszemélyként adnám el megunt, még garanciás tabeltem és egy srác megvenné, személyesen akarja átvenni, de utalással akarja fizetni. A bizonytalanság alapja, hogy facebookon külföldi lakóhely van neki feltüntetve és arab betűkkel van a neve kiírva. Nem akarom elítélni sem, mert helyesen ír és normális hangnemben, de kicsit bizonytalan vagyok azért vele
2022. márc. 7. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Utálja előre. Ha megjött a pénz feladod neki. Ennyi.
2022. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mármint utalja bocsi. Autokorrekt.
2022. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Ez garantalt atveres :) amig a szamladon nincs ott a penz semmit se csinálj
2022. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Csakis előrefizetéssel! Ha megérkezik a pénz, akkor találkozhattok, és átveszi.

Ha erre nekiáll problémázni, akkor garantáltan csaló.

2022. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha személyesen akarja atvenni semmi gond. Jöjjön el, utalja át és amint megjon a pénz mehet. Azonnali az utalás, szóval nem lehet gond...
2022. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki pontozta le az előzőt, de igaza van. Az utalásokra már nem kell egy napot várni, mint a régi időkben, hanem pár másodperc alatt ott van a pénz a számládon.

Találkoztok személyesen, megtekinti, hogy megfelel-e neki, utal, te megnézed, hogy tényleg megérkezett-e, és ennyi.

Nem mondta esetleg, hogy miért nem veszi ki a pénzt, és adja a kezedbe? Kezelési költség, vagy ilyesmi?

2022. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen ismeretlenekkel nem árt vigyázni... Átutalja, átveszi tőled, aztán indít egy chargeback-et....


KP!

2022. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem, de akartam rákérdezni, mielőtt találkozunk. Tudom, hogy belföldi utalás esetén azonnali utalás van (remélem nem külföldi a számla, mert akkor bukó a dolog), max találkozunk egy semleges helyen, ahol van köztéri kamera. Lehet csak én aggódom túl, de annyi átverésről lehet hallani mostanság. Természetesen az alap, hogy amíg nincs a számlámon a pénz, addig nem kapja meg.
2022. márc. 7. 15:51
 9/16 A kérdező kommentje:
Mi az a chargeback? Akkor is vissza tudja szerezni a pénzt, ha már a számlámon van? Igazából pont ettől tartok
2022. márc. 7. 15:51
 10/16 anonim ***** válasza:
2022. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!