Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem bírom...

Mit tegyek ha nem bírom elviselni az alkalmazotti létet de sajnos nem értek semmihez? Nem bírok már a romákkal dolgozni,kiégtem.

Figyelt kérdés
Soha nem voltam az a típus aki tudta mi akar lenni, most sem tudom. Irigylek mindenkit aki tehetséges,vagy jó ötletei vannak és kreatív. Irigylem azokat akik vállalkozók. Először egészségügyben tanultam, ápoló lettem majd gyógy-és sportmasszor. Később egyetemre mentem szociális munkásnak, ahol rájöttem,hogy akármennyire is szemet dolog tőlem én nem tudok a romákkal dolgozni. Sajnos olyan helyen dolgozom jelenleg ahol semmi nem jó nekik, és csak nekik segíthetek a magyar család nem rászoruló család. Mindent megkapnak( hetente érkezik több tonna adomány amit folyamatosan kiosztunk nekik, mégsem jó semmi. Ha liberot adtam kiveri a balhét mert neki pampers kell, ha véletlenül nincs tej ránk veri az ajtót. Igaz járnak,mint a boltba. Mosópor kell? Tessék itt van még öblítő,domestos, mindenféle élelmiszer. Gyere be főzni,adok alapanyagot. Majdnem megver mert tarja van, hát az ő gyereke nem eszi a tarját,meg mit gondolok én,hogy három kiló tartja elég nekik? Ezek csak minimális dolgok, napi szinten megy a balhé, iskolakezdés, karácsony, bármi legyen biztos,hogy milliós tételek mennek hetente el ebben a faluban(is) rájuk. Az idősen, hajléktalanokon nem segíthetek mert nem célközönség. 4-13 gyerekes családok, folyton elégedetlenek. Nem bírom már ezt . Régebben idősek otthonában dolgoztam, imádtam de sajnos az éjszakás műszakok miatt soha nem voltam a párommal kb felváltva jártunk dolgozni. Még csak 27 éves leszek, nem akarom ezt tovább csinálni. Nem bírom, teljesen immunis lettem rájuk, már nem tudom őket sajnálni. Most kaptunk 32 menekültet, a legaljább romák, folyamatosan maguk alá vizelnek,oda ürítenek, teljesen szocializálatlanok. Sajnálom amiért ilyen lettem de ők csináltak ki, mert mindent elvártak tőlünk és mi nem mondhatunk nemet. Amit ők ingyen kapnak nekem nagyon sok pénz a boltba, csak mert én nem szültem ennyi gyereket. Szóval nem tudom hogyan tovább, mit tegyek és hová menjek dolgozni. A párom szerencsére jól keres így nem lenne baj ha pár hónapot munka nélkül lennék de elvből nem teszem meg, nem akarom. Pedig nagyon stresszes vagyok általában, szeretnék váltani de mivel a végzettségem szociális szférához kötött nem minden esetben kerülném el ezt a réteget. Nem értek semmihez sajnos, nem tudok vállalkozni mert nincs mivel. Van egy pici gazdaságunk de csak magunknak termelünk( méz,kecsketej,sajt, fürj tojás) Szóval teljesen tanácstalan vagyok de ha itt maradok még egy évet szerintem bekattanok. Beszélni nem tudok erről a főnökséggel mert Budapesten máshogy látja ezt a segélyszervezet, a romákat tolják csak.. Köszi,hogy elolvastad.

2022. márc. 21. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

csak nekik segíthetek a magyar család nem rászoruló család. Mindent megkapnak( hetente érkezik több tonna adomány amit folyamatosan kiosztunk nekik, mégsem jó semmi.


Ez a kérdés egyszerű provokáció, semmi más. MEssze nem érkezik sehova több tonna adomány a szociális szférában, és pont ugyanúgy segítünk a magyar családnak is.

2022. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tényleg? Sajnos tévedsz, mert van olyan segélyszervezet Magyarországon ahol igenis így zajlik, nem fogom leírni a nevét de kettő nagy ilyen magán segélyszervezet van ahol igenis minden van, amit szeretnének de nem fogok semmit bizonygatni neked.
2022. márc. 21. 13:52
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
te az életben nem dolgoztál segélyszervezetnél...
2022. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi nem segíthetünk a magyar családon mert nem célközönség,mint írtam. Nem kaphat adományt, nem jöhet semmilyen programra a gyermeke, nem jöhet főzni,nem kap iskolai kezdőcsomagot, sem karácsonyi ajándékot csak a roma család és annak a gyermeke. Indoklás az,hogy nem rászoruló,nem szenved szegregációban.
2022. márc. 21. 13:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, ahogy gondolod.
2022. márc. 21. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
tanulj valamit, ami érdekel.
2022. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Ápolóként és masszőrként otthoni betegápolás, wellness és gyógyhotelek
2022. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" Indoklás az,hogy nem rászoruló"


Mert ha nem rászoruló, akkor nem kap.

2022. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Szociális munkásként esetleg iskolai szociális munkás vagy kórházi szociális munkás is lehetsz- nyilván egy szoc munkás mindenhol találkozik romákkal, de merőben más a feladat (kórháziként pl. Intézményi elhelyezéseket, rokkantellátást, otthoni ellátást szervezel stb.- iskolában is ok, a balhés réteg kerül látókörödbe, nem az eminensek, de pl egy iskolai bullying a téma, nem a tarja… ha jobb iskolát választasz, akkor mások a problémák).

Vannak szakvizsgáid? Milyen jellegűek?

Vagy esetleg egy kicsit a hivatali irányba mozdulni? (Ott is lesznek bőven romák, akik rád verik az ajtót, mert nekik jár, de ott határozat meg helyi rendelet van- önkormányzat szociális osztályán pl.)

2022. márc. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én se tudom.
2023. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!