Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivan ha nem járok be iskolába...

Mivan ha nem járok be iskolába pár hónapig?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy elmegyek dolgozni, de nem iratkozom még egyből ki a suliból(egyáltalán úgy felvesznek munkahelyre úgy, hogy még elvileg nappali tagozaton iskolába járok?) hanem megvárom amíg kirúgnak és addig is kapnám a családi pótlékot..és utána jelenteném, hogy nem járok suliba, ne küldjék a pénzt..addig amíg iskolás vagyok, de nem járok be és kapom a pénzt(ezt gondolom 1-2 hónapnál tovább nem tudom csinálni) abból utána nem lehet baj? szóval mondjuk nem kell visszafizetni? tudom kicsit összevisszásan írtam le, de remélem érthető..
2010. szept. 14. 16:53
 1/7 anonim válasza:

Szerintem inkább végezd el a sulit és utána dolgozz. Ha nem nagyon muszáj

Később nagyon megfogod bánni...

2010. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet a következő.

Mivel nem írtad,hány éves vagy,így nem árt tudnod a jogszabályokat.

18 éves korig tanköteles vagy. Ha abba hagyod az iskolát a szüleidet is megbüntetik,és neked is gondot fog okozni a későbbiekben.

Mivel nem jársz iskolába az iskola akár hivatalból is kirendelhet valakit a lakásotokra,hogy utána járjon miért nem jelentkeztél eddig.

Evvel egy időben jelezni is fogja az önkormányzat felé is a hiányodat..Így rögtön tudni fogják,hogy nem vagy jogosult a családi pótlékra.Jobb esetben a jogtalanul kiutalt családit vissza kell fizetned..Ha szerencséd van akkor nem egy összegben..

Nem tudom,most mennyi a mulasztások száma ami engedélyezett,de bizonyos óraszám elérése után évet kell ismételned..

A munkáról annyit,hogy nem nagyon fogsz munkát találni,mert a legtöbb helyen elvárják a szakmai végzettséget vagy egy érettségit.Mivel egyikkel sem rendelkeznél,így esélyed sem lenne munkára..

Szóval eleve kudarc ötlet lenne...és sokkal többet buknál mint amennyit nyernél vele..

2010. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dolgozz délután, vagy hétvégén!

Ne most akard elkúrni az életedet havi szaros 80 ropiért.

Bírd ki, fejezd be a sulit, hogy később kereshess rendesen és ne egy darab sz@r legyél a ranglétra alján!

2010. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem dolgozol suli mellett? Én is ezt csinálom és simán ki lehet bírni. És a későbbiekben lényegesen magasabb fizetésre számíthatok :)
2010. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

muszáj elmennem dolgozni..

már 18éves vagyok úgyhogy anyámnak semmi problémája nem származna ebből..

hogy miért nem járok suli mellett dolgozni? azért mert nincs semmi..lenne pár diákmunka, de mindenhova délelőtt kellene menni..ha meg elmegyek hétvégén azzal meg kitörölhetem a pcsámat(nah jó nem, de sok mindent nem tudok azzal kezdeni)

2010. szept. 15. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a te döntésed. Te taszítod nyomorba magad!

Eleinte. lehet hogy jól néz ki a havi 80 ropi (ha megkapod). De később havi 80 ezerből lesz házad,kocsid,gyereked,feleséged,kajád és fizeted még ma rezsit is mellé és viszed az asszonyt kajálni stb?


Nem éri meg, akkor inkább legyél magántanuló de ne hagyd abba a sulit minimum egy szakmát tegyél le!

2010. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Könnyen beszélsz normális családi háttérrel..muszáj elmennem dolgozni..

egyébként meg nem ez volt a kérdés..

de azért köszi a tanácsokat, még átfontolom, de valószínűleg elmegyek dolgozni..

2010. szept. 15. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!