Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki el tudja magyarázni...

Feketeruhasember kérdése:

Valaki el tudja magyarázni egy egyszerű példával mi a különbség ha rubelben vagy dollárban fizetnek az olajért?

Figyelt kérdés

Egymásra átválthatóak.


De mi a különbség? Persze most bármilyen példát mondhattam volna. Csak nem értem miért jobb pl az oroszoknak ha rubelt kapnak és nem dollárt.


2022. ápr. 7. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A rubelt meg kell venni,azaz arfolyam es valtasi veszteseg van. Szerintem ez lehet a gond!!
2022. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Így a rubel, az orosz valuta fennmarad.

Mivel csak rubelben lehet fizetni a gázért, ezért minden más országnak kell majd rubel ahhoz, hogy fizethessen a gázért. Amivel megnő rá a kereslet így az értéke is.

2022. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Eddig értem de akkor Oroszország "ad el" rubelt akkor ott annyival kevesebb rubel lesz. Akkor csak azt kaphatja vissza amit már eladott és dollárt vagy eurót kapott érte. Tehát ha rubelt akar kapni akkor miért ad el rubelt amiért más valutát kap cserebe?


Próbálom józan paraszti ésszel vegiggobdolni de nem értem.

2022. ápr. 7. 15:39
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

3: ha alapvető gazdasági ismereteid sincsenek, akkor így nem fogod megértni.

Fogadd el, amit írtak.

2022. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem sincsenek meg az alapvető ismereteim ezért nem értem. A kereslet-kínálat rész még megy mert az logikus. Ha valamire nagyobb a kereslet pl üzemanyag, akkor az szükség szerűen drágább lesz hiszen többért is megveszik. De ami ehhez a valuta csere-bere dologhoz kellene tudás már nincsen meg. De ahogy emlékszem(vagyis nem emlékszem) középiskolában sem tanították soha, nem kellett ez a tudás egy érettségihez. Kicsit frusztrált vagyok emiatt, nem értem ilyen dolgokat miért nem tanítanak középszintű iskolákban hiszen a mai világban jobb lenne 18 évesen úgy kijönni a suliból hogy ezeket legalább tudják az emberek. Sokkal nehezebben lennének megvezethetőek és átverhetőek. És különböző hazugságokon is jobban át lehetne látni. Kicsit több előnyét látom mint az ének vagy testnevelés órának.
2022. ápr. 7. 16:24
 6/13 anonim ***** válasza:

A kereslet kínálat érvényesül a valuták piacán is.

A fizetőeszköznek is van értéke, ami mozoghat.

2022. ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az alábbiakban elmagyarázzák nagyjából közérthetően hogy ez mit jelent az amerikai dollárra. Helyettesítsd be a dollárt rubelra és megtudod hogy miért lenne jó ez oroszországnak és miért nem az usa-nak.


[link]


Aztán gondolkodj el azon hogy miért önti a fegyvereket az usa ukrajnába és miért akar minél több szankciót. Persze csak azt szankciózza amire neki nincs szüksége. Esetleg nézd meg az usa palagáz árfolyamát egy évre visszamenőleg.

2022. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

" de akkor Oroszország "ad el" rubelt akkor ott annyival kevesebb rubel lesz."


Te tényleg úgy képzeled el, hogy egy hatalmas bankban X mennyiségű rubel van felhalmozva? :-DDDDD Amiből osztogatnak, meg vásárolnak...???

2022. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
62%
Én csak a kommentek miatt vagyok itt. Követem:)
2022. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: :-D
2022. ápr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!