Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan oldal ahol ki lehet...

Van olyan oldal ahol ki lehet számoltatni hogy x fizetéssel akárhány év múlva mekkora lesz a nyugdíjam, mondjuk egy akkori árszinthez képest ez mire elég?

Figyelt kérdés

Nyugdíjkalkulátort keresnék.

Tudom a kérdés második fel elég hozzávetőleges, de hátha van.



2022. ápr. 7. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs.

Nagyjából meg lehet becsülni ha a közeljövőben mész nyugdíjba, de ha 20 év múlva, akkor nincs sok értelme.

Egyébként a kalkuláció alapja az, hogy veszik a nettóidat és azt átlagolják. Tehát ha 20 évig minimálbért kerestél, 20 évet meg annak a dupláját, akkor kb másfél minimálbérnyi nyugdíjjal indulsz. Ha nagyon magas összeg jön ki, akkor azt sávosan valamennyit csökkentik, illetve arányosítják még a szolgálati idővel is (ha csak 20 évet dolgoztál és azt minimálbérért, akkor még annyit se kapsz). Az infláció elvileg be van kalkulálva, tehát az nem kéne hogy érintse, és ez egyébként nagyjából működött is eddig (hogy a jövőben is így lesz arra nincs garancia).

Azon ismerőseim, akik a közelmúltban mentek nyugdíjba, mind elég korrekt összegeket kaptak a bérükhöz képest (ők mondjuk mind rendesen fizették a járulékokat és nem feketén dolgoztak).

2022. ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs.

Olyan van, hogy beírod a különböző években megszerzett nyugdíjalapot képező jövedelmeid és kalkulál egy összeget arra az esetre, ha most mennél nyugdíjba.


[link]

2022. ápr. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!