Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A PMAP visszaváltási költsége...

A PMAP visszaváltási költsége nem fog változni?

Figyelt kérdés

MAP+ ban van a pénzem, még csak fél-egy éve. Ahogy nézem, ha most átrakom a pénzt PMAP-ba, akkor az 1%-os visszaváltási költséggel is jobban járok, mint a MAP+ al. A kérdésem, hogy idő közben növelhetik-e a PMAP visszaváltási költségét? Én úgy emlékszem, hogy korábban 2% volt a visszaváltási költség, ezért bizonytalan vagyok.


Illetve, ti láttok arra esélyt, hogy csillapodni fog az infláció 2-3 éves távlatban? Nem hiszem, hogy egy év múlva kivenném a pénzem az állampapírokból.



2022. ápr. 11. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Fel eve vettel map+t amikor mar a pmap sokkal jobb befektetes lett volna. Most nyugtatni probalod magad?
2022. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Igen, a visszaváltás költsége változhat bármikor, példa is volt már rá.

Az inflációt megjósolni nem tudjuk sajnos, de a jelen gazdasági események arra utalnak, hogy a következő években tartósan magas inflációra kell készülni.

Az, hogy számodra melyik állampapír a legjobb, visszaváltási idő/tippelt infláció függvényében, arra ajánlom az állampapír kalkulátort: [link]

2022. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Pont ugyanígy voltam, egy hete átváltottam PMÁP-ra. Csak így a kamatot is ki kell fizetned. De így is megéri, a MÁP+ lejárt lemez. Én a kamatból megyek majd nyaralni. Mennyi pénzről van szó?
2022. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kapo1588 ***** válasza:
87%

Pont ma jött szembe egy cikk ezzel kapcsolatban :

[link]

2022. ápr. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16%
4-es nem bírsz aludni, hogy már hajnalban itt vagy?
2022. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!