Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy az...

Mennyire igaz az, hogy az ország bizonyos területein...?

Figyelt kérdés
Az ismerettség számít csupán ahhoz, hogy valakinek normális munkahelye legyen? Sokszor olvasom, hogy belekeverik az adott település/város politikai vezetését, különösen a Fideszt. Arra gondolok, hogy ismerettség, haveri de főleg politikai barátságok ismerettségek nélkül az ország bizonyos részein még közmunkát sem kap az ember e nélkül. Ti igaznak tartjátok ezt? Tapasztaltátok is, vagy ezek a feltevések tévesek?
2022. ápr. 18. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Max valami párszáz fős kis faluban
2022. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak falvakban? Kisebb településeken, városokban nem? Ott már semmi sem számít, csak a végzettség?
2022. ápr. 18. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes módon ilyen CSAK AZOK állítanak, akik nem alkalmasak semmiféle munkára!

Akiknek rendes végzettségül ÉS tudásuk van, azoknak nem gond az elhelyezkedés.

2022. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, nem tudtam.
2022. ápr. 18. 14:38
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Hülyeség. Több munkahelyemre simán csak jelentkeztem, nem volt ott ismerősöm. Vállalkozásról mindenki lebeszélt, nem volt 1 vállalkozó ismerősöm se. Mégis sikerült befutni.
2022. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy előttem már mondták, ezeket csak olyanok mantrázzák akik képtelenek normálisan elhelyezkedni, és valamivel igazolni próbálják a saját élhetetlenségüket. Így ráfogják arra, hogy áh, nekem nincsenek kapcsolataim azért. Tipikus felelősséghárító kamuduma.
2022. ápr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Én 3 vidéki megyei jogú városban is éltem mielőtt Budapestre költöztem, és azt kell mondjam előbbiekben a lakosság többsége tényleg kapcsolati úton kerül be a munkahelyére. Nyilván van aki nem, vannak multik, vannak olyan kis- és középvállalkozók, akik hirdetnek állásokat. De eleve nagyobb a súlya a nem versenyszférás munkahelyeknek, mint Budapesten, igazából mindhárom városban az egyetem volt a legnagyobb munkáltató, de mivel eleve relatív is kevws a munkahely, ezért hivatalokban, önkormányzatokban is harc van a munkahelyekért. Ezen kívül azért akis-és középvállalatoknál is viszonylag sokan kerülnek be csókosként. Meg még vannak eleve kihalásos alapon betöltendő ágazatok, pl. erdészet tipikusan ilyen.


Ez nem önigazolás, nekem volt nem kapcsolati alapon munkahelyem, csak mivel ezekért a munkahelyekért nagyobb a verseny, ezért töredékét kerestem, mint később Budapesten, ráadásul nem volt igaz, hogy ha megszűnik a munkahelyem, hamar találnék másikat.

2022. ápr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pl. Szeged egy ilyen város. Elég ránézni az álláshirdetésekre, ugyanaz a pár ismétlődik 2-3 havonta. Ha be is hívják véletlenül az embert, kiderül, hogy köszönő viszonyban sincs a hirdetés szövege a valósággal, min bér körüli fizu, elvárt túlóra, de ki nem fizetik, a családbarát helyen heti 60 óra, alkalmi bejelentés, a munka sem épp az teljesen, amit leírtak, és ezek adminisztratív állásokról való tapasztalatok az elmúlt időszakból.
2022. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

@16:24


Nem értesz semmihez, de irodai munka legyen, de még jól is fizessen.

Hát így nem is csodálom ha nem találsz normális munkát, se Szegeden, se máshol.

2022. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:

Nem Szegeden, de Pécsen anno nem találtam munkát programtervező informatius diplomával, 1 év gyakornoki munkatapasztalattal. Már beprotezsáltak volna valahová, végül távmunkát találtam. Aztán Budapestre költöztünk, ott csak néztem, hogy én válogathatok a munkahelyek között, mennyire más világ.

2022. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!