Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell jelentkezni...

Hogyan kell jelentkezni diákmunkára?

Figyelt kérdés

Még sose dolgoztam így hivatalosan, és nem tudom, mi ennek a menete. Gondolom, először írnom kell nekik egy mailt, hogy szeretnék dolgozni, és aztán? Van diákmunkánál állásinterjú meg szerződés? Vagy hogy megy ez? Valaki leírná részletesen?

16/l


2010. szept. 16. 07:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Bemész a diákszövetkezethez az irodába és mondod az ügyintézőnek (aki amúgy szintén diák :) ), hogy szeretnél regisztrálni. Ehhez kell vinned az irataid (személyi, lakcímkártya, adókártya, tajkártya, iskolalátogatási igazolás!), ő ad neked egy papírt, amit kitöltesz. Ellenőrzik az irataid és kész is vagy.

Innentől vagy tagja a szövetkezetnek. A legtöbb helyen 1000 Ft a belépési díj, de ezt az első fizetésedből vonják le. Ja, bankszámlaszám is kell nekik, oda kapod majd a fizud.

Na de ha megírtad a papírokat és mindent aláírtál, amit odaraktak az orrod alá, akkor onnantól kezdve válogathatsz az állásajánlataik közül. Általában mindegyik állásnak van egy felelőse, akit meg kell keresni (nagyobb szövetkezeteknél). Az, hogy van-e interjú, az adott állástól függ. Én diákmunkán olyan munkát végeztem, ahova semmit nem válogattak, csak aláírtam a munkaszerződést és kész. Ez sima kétkezi munka volt.

De vannak olyan helyek, ahová rendes felvételit tartanak, de ennyi idősen valószínűleg te nem nagyon fogsz találkozni, mert ilyeneknél általában feltétel az érettségi.

2010. szept. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!