Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudok magánszemélyként...

Hol tudok magánszemélyként nagy tételben vásárolni olcsóbban?

Figyelt kérdés
Olyan webshopot keresnék, ahol magánszemélyként is vásárolhatok nagy tételben akciós áron. Úgy értem, ahol kedvezményt adnak azért, ha mondjuk 1 flakon víz helyett 20 zsugorral vásárolnék. Létezik egyáltalán ilyen?

2022. ápr. 25. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már olyan weboldalt, hogy volt árajánlat kérése opció. Most csak 1 weboldalra emlékszem, pedig én 95%-ban weboldalakról vásárlok, és rengeteg weboldalt megnéztem, mert nem felelnek meg szupermarketek és egyéb kisebb vegyes üzletekből vásárolt termékek - a miértjét nem közlöm, nem is ezért írtam le, hanem azért, mert valósággal rengeteg weboldalt láttam már és csak 1-re emlékszem, aminél látható volt ez az opció. Oda volt írva, hogy (talán, halványan emlékszem) 40.000 Ft-tól lehetséges árajánlatot kérni.

Az viszont, hogy csak 1 weboldalnál láttam ilyet, semmit sem jelent. Ettől függetlenül rákérdezhetsz akár telefonon, akár e-mailben. Azt gondolom, hogy az az oka annak, hogy ilyen kevés weboldalon láttam ezt az opciót, mert az emberek túlnyomó többsége nem hatalmas mennyiségben vásárol be.

Egyébként léteznek weboldalak, amik kifejezetten ásványvizekre fókuszálnak. Én innen rendeltem már kétszer és megvoltam velük elégedve az ár miatt: [link] Persze az ilyen weboldalaknál fix szállítási területek vannak, mert saját járművel szállítanak. Más weboldalaknál lehet arra számítani – ha nem saját járművel, hanem futárszolgálattal szállítanak, hogy túl terjedelmes vagy túl nehéz lesz a csomag, ezáltal a szállítási költség drasztikusan növekszik.

A másik, hogyha van egy konkrét víz, és csak azt (vagy többnyire azt) szoktad vásárolni, akkor lehet, hogy érdemes magától a gyártótól rendelni. Azt tapasztaltam, hogy a gyártók többségének a weboldalán nem szerepelnek árak, így tehát csak nagyban szállítanak (üzleteknek, kereskedőknek). De lehet, hogyha elég nagy mennyiségben vásárolnál, akkor megéri rákérdezni annak ellenére, hogy nem látsz árakat a gyártó weboldalán.

Volt idő, amikor 1-2 percre volt Spar mellettem és a kedvenc vizem igen jó árban volt, akkor 6 kartonnal is bevásároltam. Többet ugyanis nem tudtam kényelmesen tárolni az igen kicsi szobámban. Ha szerzel ládákat, hogy egymásra tudd rakni, akkor megérheti egymásra pakolni őket, ezáltal lehet, hogy többet tudsz beszerezni, s minél többet szerzel be, annál olcsóbban tudod beszerezni darabját.

Még egy dolog eszembe jutott: Vannak weboldalak, amik %-osan adnak hűséget a vásárlásokért. Ha már sokat vásároltál náluk (interneten keresztül leadva, tehát vissza tudják nézni, hogy te igenis vásároltál már mondjuk 200.000 Ft értékben náluk), akkor lehet, hogy külön kedvezményt tudnak adni. (Egyébként nem minden weboldalnál szerepel %-os hűség, de ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne rákérdezni.)

Ha nem belvárosban vagy nagyobb forgalmú településen laksz, akkor nem biztos, hogy lesznek, akik saját futárszolgálattal szállítanak...ettől függetlenül ha pl. van a közelben valami üzlet – akár nagy, akár kicsi –, rákérdezhetsz, hogy nem szállítanának-e ki neked ennyi meg ennyi vizet, s mennyért.

2022. ápr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Nem akciósan, hanem kedvezményesen szeretnél vásárolni. A kettő nem ugyanaz, bár valószínűleg értenék, hogy mire gondolsz, de mégis a kedvezményes szó konkrét.


Még egy dolog: Rákérdezhetsz úgy is, hogy: Ebből meg ebből a vízből szeretnék 20 zsugorral vásárolni, ilyen mennyiségben olcsóbban árulják-e? Majd amikor válaszolnak, akkor rákérdezhetsz arra, hogy mi a következő mennyiség, amire nagyobb kedvezményt tudnak adni. (Lehet egyébként, hogy szállítási költségben adnak kedvezményt.)

2022. ápr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszodat! :)
2022. ápr. 27. 08:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2022. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!