Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A háború hatására a dollár az...

A háború hatására a dollár az euróhoz képest jelentősen erősödik? Érdemes dollárt venni európai valuták helyett?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És miért nem? Annyira gáz, hogy azt hiszem legalább valami minimálisat tudok gondolni a gazdaság összefüggéseiről, legalább akkor, amikor egy olyan nagyhatású dolog történik, mint egy háború, aztán akkor se az történik, amit gondolok. Hol hibádzik a gondolatmenet? Most a legfontosabb gazdasági tényező a háború kapcsán a gáz és energiahordozók, meg a búza és gabona, nem? Mármost egész Európát nagyon durván súlytja az energiahordozóktól való függés és a gabonahiány, ezzel szemben Amerikát nem, sőt ő tud ide importálni, tudtommal mindkettőt is akár. Ezek alapján én azt gondolnám, hogy a dollár iszonyat módon megerősödik az euróval szemben. Miért nem ez történik?
2022. ápr. 26. 07:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazad volt
2022. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Imádom, amikor tök hozzá nem értő emberek irogatnak határozott válaszokat. Van akinek a hülyeség milliókba fáj. Másrész nem értem a piac miért ilyen lassan reagált, ezt mindenki látta leőre józan paraszti ésszel, nem értem, hogy miért késlekedett a folyamt hónapokat, mire számítottak az emberek, befektetők?
2022. okt. 14. 13:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a rubelnél voltam így. Mindenki azt mondta nem az hülyeség mikor 3Ft volt 1 rubel most meg majnem 7 forint 1 rubel. Amúgy a dollár bukó hosszútávon.
2022. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. okt. 15. 23:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért mert el van adósodva nagyon.

2020-ban kinyomtatták az összes dollármennyiség 80%-át és ráengedték a gazdaságra.

Jelenleg 31 trilió dollár az államadósága. Ha most visszafizetne mindent adósságát akkor is minuszba lenne. És ez az összeg 2026-ra 40 trillió dollár lesz.

Ez fenntarthatatlan, csak idő kérdése, hogy mikor dől be az egész.

Már elveszítette az értékenek több mint 98%-át.

Ettől függetlenül rövid távon lehet vele nyerni, mert az eu kicsinálja magát a szankciókkal.

2022. okt. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemes még most dollárt venni mert még feljebb mely várhatóan vagy pedig várni kell egy erősebb korrekciót mint ami most volt?
2022. okt. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!