Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezüst èkszerbe mennyire...

Ezüst èkszerbe mennyire èrdemes befektetni?

Figyelt kérdés
Anyàm mesèlte, hogy a bèrmakeresztanyjàtòl anno egy ezüst nyaklàncot kapott, de nem sokàig örülhetett neki, mert szèthullott az elèggè koros èkszer. Mennyire jellemző ez az esüst èkszerekre? Persze attòl mèg, mint ezüst, èrtèk marad, de nagyon sokat veszìt ezàltal az èrtèkèből?

2022. ápr. 28. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ékszerbe nem szoktak befektetni a hozzáértő emberek, mert eleve az ékszernek van egy előállítási költsége, továbbá az ezüst mint befektetés áfa köteles ha jól tudom. Illetve az ezüst színe idővel sötétedik.

Ettől függetlenül szeretem az ezüstöt, nekem is van nyakláncom ami ezüst, de nem befektetésnek vásároltam.

2022. ápr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem
2022. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább menj el kapálni, azhal pénzt is keresni.

Milyen dologtalan ez a mai fiatalság...

2022. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen ékszerbe nem érdemes fektetni. Színaranyba esetleg, hosszú távon. De azt nem az ékszerésznél fogod megkapni
2022. máj. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a vàlaszokat! Elnèzèst, hogy kèsőn reagàlok, de a kapàlàs ès egyèb kerti munkàlatok miatt nem volt hamarabb időm - no, az utolsò kedves vàlaszadò jòl bele-, illetve mellètrafàlt.. :))) Bàr valahogy nekem nem a jòindulat sugàrzik a vàlaszàbòl, tanàcsàbòl, de őszintèn ès igazul kifejtette a vèlemènyèt, amivel teljesen egyet tudok èrteni -mèg ha nem is az volt a kèrdèsem, mivel tudnèk pènzt csinàlni-, hisz a föld kapàval ès kèt kèzzel valò megmunkàlàsàbòl szèpen megtömheti az ember a zsebèt - èn is ezt teszem.


Ìgy utòlag ràjöttem, hogy nem jòl tettem fel a kèrdèst, mert nem a "befektetès" szò a legmegfelelőbb arra, amièrt ezüstre vàltom a pènzem, mivel nem nyerèszkedni akarok rajta, csak valami èrtèk- ès időtàllò, meg esztètikailag örömöt okozò dologra költeni a jövedelmem azon rèszèt, ami nem mindennapi betevőre, rezsire, egyebekre megy el, ès ami az unokàimnak sem lesz èrtèktelen szemèt, mintha mondjuk kütyüket vagy cipőket/tàskàkat/ruhàkat vàsàrolnèk, amik előbb-utòbb a Föld szemètèt sokasìtanàk.

2022. máj. 3. 11:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Elnèzèst, utolsò előtti vàlaszolòra gondoltam, nem vettem èszre az ùjabb vàlaszt, amit szintèn köszönök.
2022. máj. 3. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Tehát neked az eszmei érték a fontos? Meg hogy jól nézzen ki? Hidd el, az unokák számára nem lesz érték, és el fogják passzolni, ahogy megöröklik, ráadásul nem is fognak sokat keresni rajta. Én régen régi ezüstpénzeket gyűjtöttem. Múltkor lementen egy piacra, mert autóból megláttam. Nézegettem az érmeket, beszélgettem mi mennyibe kerül. Elkezdi mondani, érdemes megvenni, mert értékálló. 8 10000 forintért árulta a Szent Istvános 5 Pengőket, 2 3000ért a 2 pengőket, ezüst egy korona 800 forint stb. Visszakérdeztem, hogy mégis hogyan értékállóak ezek, ha 10 15 éve is ugyanennyiért vettem meg őket? Csak az értéket vesztették. Szeretnél az unokáknak segíteni? Nyiss egy számlát, amihez nem nyuszi hozzá, csak olyan ETFekbe fektetet minden félretehető filléred, amik az s&p500-at követik. Tudod, ha lesz értékálló eszközük, amivel el tudnak az életben indulni, akkor az mindennél jobb, mint bármilyen ékszer. Mert az ékszerek többsége, legalábbis amit te meg is tudsz venni, az ugyanolyan értéktelen, mint a ruha, kütyü, stttb. Pontosabban a kütyüt azt tudják használni olyan dologra, amivel később tudnak pénzt kerrreesni. Bár ritkka, hogy így töltik eezekkel az idejüket, az igaz. De az interneten van minden tudás. Annál értékesebb dolog nincsen. Azt soha senki nem tudja elvenni.
2022. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, 3-as válaszoló vagyok, csak iróniából írtam, mert a sok boomer erre ezt válaszolná. 😂
2022. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ùjabb vàlaszokat! Mindig tanul valamit az ember. :)
2022. máj. 4. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!