Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Cetelem áruhitelről mi a...

Cetelem áruhitelről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
aki vett már fel, az érdekelne nagyon. voltak esetleg trükkös, rejtett részei a szerződésnek? milyen tapasztalataitok vannak?

2022. máj. 3. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Mint minden áruhitelnek, itt is az a buktató, hogy iszonyú nagy ráfizetéssel fogod megvenni a kiszemelt terméket, ezért a legjobb lenne már fel sem venni. Szabad érdeklődni, mire szeretnél hitelt felvenni?
2022. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
0% THM-es hitellel oké, egyébként felejtős!
2022. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

milyen az a 0%-os hitel? ez itt most 11,2%-os. létezik nullás is ??


de tulképpen csak a buktatók érdekelnének, hiszen manapság egy 11%-os kamat, amikor 40% az infláció vagy több, akkor sztem még ajándák is. most nem?

2022. máj. 3. 16:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy tájékozott vagy...

Be is baxna, ha 40% lenne az infláció! A rendszerváltás után se volt annyi. Menekülnek mindenki az országból.


Igen, bőven vannak 0 THM-es hitelek bizonyos termékekre.

11% őrült sok, csak a hülyék vesznek fel áruhitelt ekkora kamatra.

2022. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mert szted ha egy kilo csirke 800 Ft volt, most meg kb 2000, akkor az hány % ?? de lehetne ezt sorolni még estig. sztem nem is túloztam a 40%-kal.
2022. máj. 4. 12:05
 6/11 anonim ***** válasza:

BIZONYOS termékek árváltozása nem egyenlő az infláció mértékével! Azon kívül eleve megint túlzol. Egy kiló csirkemell 800 forint talán 20 éve volt. Tavaly olyan 1700-ba került, ma meg 1900-2000-be, ami cirka 17%-os drágulás, tehát sehol sincs a 40%-hoz még ez se!


Ha semmit nem értesz a pénzügyekhez, akkor legalább ne próbáld meg igazolni a hülyeségedet!

2022. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem, továbbra se túlzok, sőt, sztem igen alábecsülöm a tényleges inflációt. persze kérdés, melyik időszakot nézzük, de volt is erről egy kis összeállítás, ahol 100 árucikket hasonlítottak össze januári és a mostani árakat nézve. a 25-35 közötti % volt a leggyakoribb. nem tudom, hol élsz, de könyörögöm, amikor autót is árgarancia nélkül tudsz csak rendelni, mert a jó isten tudja, milyen %-os többelttel fogod megkapni? tényleg nem értelek. na persze ne a KSH-ból indulj ki, meg ne is a 3%-os nyugdíjemelésből.
2022. máj. 4. 13:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, felszökött az infláció. De attól, hogy sok árucikk drágult pár hónap alatt akár 20-25%-kal, attól az infláció még mindig csak olyan 8-10% körül mozog. Igen, ez is magas, de nem 40%. Az inflációt is éves szinten kell vizsgálni. Tavaly 5.1% volt.


Amúgy meg: magas infláció esetén csak és kizárólag fix kamatozású hitelt szabad felvenni, ha egyáltalán adnak.

2022. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 40%-os drágulást ugye nem abból számoltad, hogy a csirke korábban 800 volt, most meg 2000? Mert ez nagyon nem 40%.
2022. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Barbell Deadlift ***** válasza:
Bocsánat, hogy beleszólok: élelmiszerek esetén átlagban tényleg reális a 40%-os infláció, de a maginflációt a KSH is 16,5%-ra méri, ha jól emlékszem, és ez csak az, amit bevallanak :)
2022. aug. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!