Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy túlköltezek...

Honnan tudom, hogy túlköltezek-e, vagy a irreálisan sokat spórolok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves fiú vagyok, másfél éve dolgozom. Van egy saját lakásom, édesanyám máshol lakik, nincs keresete, a nyugdíjkorhatárt várja, úgyhogy nem túlzok sokat, ha azt mondom, hogy én tartom el. Egyedül nevelt, alkalmi munkákból tartott el engem és magát, így megszoktam, hogy legtöbbször a legolcsóbbat vette mindenből, így egy ideig én is csak az árat néztem. Igazából sose volt senki, aki megtanítson a pénzzel bánni. Pár hónapja azonban kipróbálok, veszek drágább dolgokat is, de nem tudom, hogy adott fizu mellett mennyi kiadást engedhet meg magának az ember. Nem tudom, kellene, hogy bűntudatom legyen, hogy már megint x ft-ot költöttem valamire?


Arra rá tudtam jönni magamtól is, hogy mindig kevesebbet költsek, mint a havi fizum, ez az, ami hosszú távon fenntartható, és a pénzem folyamatosan nő, de mégis, mi az az arány - ha egyáltalán van ilyen -, ami reális?


Honnan tudhatom, hogy mit engedhetek meg magamnak?


2022. máj. 7. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ez a fizud mértékétől függ, meg hogy mekkora lábon akarsz élni. Én kb az 50%-át rakom el a fizumnak különböző dolgokba, de ha neked van egy 200as fizud, akkor annak a felét megtakarításba rakni kb lehetetlen úgy, hogy mellette élsz és anyádat is eltartod.
2022. máj. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Ez szépen ki fof alakulni hónapról hónapra. Én írnám, hogy mikor mire mennyit költök éy 3 hónap múlva leülnék elemezni. Így már látod,hogy mennyit költesz fix kiadásokra, mennyi megy kajára, bérletre, autóra, akármire. Azt tudod mondani, hogy kell 200 ezer ft a megélhetésre, plusz 10%-ot hozzácsapsz a kényelem kedvéért. Ehhez képest keresel 400-at, a kettő különbözete mehet a megtakarításba. Most mondtam valamit. Igazítsd ezt az elvet a saját pénztárcádra. Nem mindegy mennyit keresel és ahhoz képest mennyit költesz, én mindig azt mondom, hogy egy egészseges ár-érték arányra kell törekedni. Ha az életszínvonalad mindig a bevételeidhez igazítod, akkor bármekkora fizud lesz, azt mindig el fogod költeni. Törekedni kell arra, hogy mindig maradjon.
2022. máj. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem se
2022. máj. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Mi az, hogy irrealisan sokat sporolsz? Ha megsporoltal egy osszeget, az a tied marad, letezni fog, azaz realis.
2022. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!