Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy úgy tűnik az...

Hogy lehet hogy úgy tűnik az embereknél nagyon nagy mennyiségű pénz van? Csomó dolog a válság jeleit mutatná, mégis az emberek úgy költenek mintha végtelen pénzük lenne, tele vannak az utak drága autókkal.

Figyelt kérdés
Negyedéves KSH adatokból is az jött ki, hogy rekord mértékben költöttek az emberek

2022. máj. 18. 12:28
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Negyedéves KSH adatokból is az jött ki, hogy rekord mértékben költöttek az emberek"


Ugyanezen KSH szerint mennyivel nőtt az emberek fizetése átlagosan, vagy mennyivel nőtt az átlagfizetés? És az árak???

2022. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem hogy infláció van, de mégis úgy költenek az emberek mintha mindegy lenne mennyibe kerül. ennyire jól megy az országnak? a kormány is úgy osztohatja a pénzt mintha végtelen lenne
2022. máj. 18. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Mert, most a pénznek nincs értéke. Ilyenkor igyekszik mindenki minél előbb szabadulni tőle. A tudatos emberek befektetnek, a nem tudatosok elkoltik.
2022. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért nem lehet elfogadni, hogy van egy réteg, aki jól él. Nem kötekedésből írom, de attól mert válság van (lesz?, lehet?) attól még nem mindenki nyomorog.


Nekünk szerencsére jó munkánk van, jó fizetéssel. Megengedhetjük magunknak a dolgokat. Ettől függetlenül tudom, hogy van, aki sokkal nehezebb körülmények között él. De ne gondoljuk már azt, hogy mindenkinek csak nyomorogni szabad...

2022. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

“… tele vannak az utak drága autókkal.”


Hol? Magyarországon az autók átlagéletkora 15 év. (15 éve még csak 10 volt.)


Az európai átlag 10,8 év.

2022. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"értem hogy infláció van, de mégis úgy költenek az emberek mintha mindegy lenne mennyibe kerül. "


Kétlem, hogy megértetted, hogy mit és miért kérdeztem.

Egy elképzelt világban az eddigi rekord évben negyedévente 100 vaskarikát tudtak összesen megvásárolni az emberek, ami 1000 fabatkába került. Ettől ők nagyon boldogok, mivel semmi másra nem kell költeniük, csak vaskarikára.

Ha a fizetésük emelkedik 10%-ot, és az árak is emelkednek 10%-ot, akkor továbbra is 100 vaskarikát tudnak vásárolni, de "rekord" 1100 fabatkát költenek. Úgy vásároltak, mintha nem lenne mindegy? Semmivel sem vásároltak többet.

Ha esetleg a fizetésük 10%-kal emelkedik, de az árak 20%-kal, akkor ráadásul az 1100 fabatkájukból csak 9.16 vaskarikát tudnak vásárolni. Pedig rekod mennyiségű pénzt költenek el. Jól élnek? Hiszen kevesebbet tudnak vásárolni...

Tegyük fel, hogy a fizetésük 10%-ot emekledik, és az árak csak 9%-ot. Ekkor kb 100,1 vaskarikát tudnak vásárolni a rekord költésükkel! Na ez már valóban maga a megtestesült Kánaán, a jólét netovábbja!


És hogy mi a lényeg? Kétlem, hogy bármilyen ok-okozati összefüggést jól sikerült volna leszűrnöd EGYETLEN adatból. Ha egyetlen adatra támaszkodsz, akkor kb biztos, hogy tele leszel hibás következtetésekkel, ezért ne csináld, mert nagyon butának fogod mutatni magad.


"a kormány is úgy osztohatja a pénzt mintha végtelen lenne"


Annak előbb-utóbb megisszuk a levét, mint ahogy az lenni szokott. Ha előbb nem, akkor hát egy kormányváltáskor. És máris van támadási lehetőségük.

2022. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hintalow ***** válasza:
100%

Teljesen feleslegesen magyaráztok neki, ez a "honnan van ennyi pènzük az embereknek" kènyszerbeteg, folyamatosan jönnek az ilyen kérdései.

Egy csomó ilyen van az oldalon, ilyen itt a gazdasági részen a munkaügyi troll, a kapcsolatoknál az incel gyerek, az elektronikus eszközöknél a csávó akinek mindig van egy valag hibás vhs-e, amit használni akar, ès szakértelem nélkül 0ft-ból akarja megcsinálni.

Vagy a közlekedèsben jobbkormányos bmw-t olvsón behozni akaró ès a buszmegállók távolságát kèrdezgető 😁

2022. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én nem csak az elköltött pénz mennyiségre gondolok, hanem darabszám is többet vásárolnak az embere, tömve vannak a boltok. Tehát még a drágulás ellenére is még többet vásárolnak az emberek
2022. máj. 18. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"rekord mértékben költöttek az emberek"


Hát jó hogy rekord mértékben költenek, amikor ugyanazt megvenni kétszer annyiba kerül most mint pár évvel ez előtt. Én magam is rekord sokat költök, pedig egyre kevesebbet vásárolok.

2022. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Alap lenne, hogy amikor nehéz helyzetben van a gazdaság, akkor pénzt helyeznek ki a piacra, hogy enyhítsék a hatásokat, mesterségesen ne engedjék bedőlni a gazdaságot. Ha jólét/jobblét van, akkor meghúzzák a nadrágszíját. Na ez Magyarországon nem működik és ez a kétségbeesett árszabályozó, rezsicsökkentő hullám valami vicc kategória. Nagyon komolyan megisszák az emberek a levét, csak idő kérdése. Szerintem aki ezt nem látja át, az költekezik ezerrel, mert ha van pénz, azt el kell költeni. Ez jó amúgy, mert pörgeti a gazdaságot. Neki nem lesz jó, ha tényleg komoly válság jön, mert nincs semmilye. Aki átlátja, az megfontolja, hogy költekezik-e a többiekkel, vagy óvatosabb.

Nekem erre most kiváló példa az ingatlanpiac (meg minden más is amúgy). Egy éve azt gondoltuk van egy családiháznyi tőkénk, nyert ügyünk van. Már nincs, mert a megtakarításaink nem tudják lekövetni az ingatlanárak emelkedését, pedig nem keresünk rosszul. Persze vehetnénk fel hitelt, de nekem ez a helyzet vészcsengőt kongat a fejemben. Amikor egy mégcsak nem is túl jó műszaki tartalommal rendelkező házra azt mondja az eladó, hogy már ketten árversenyben vannak, akkor röhögök egyet és áldásom rájuk. Harcoljanak. Nekem most a női megérzésem azt mondja elégedjünk meg az életünkkel és húzódjunk kicsit a háttérbe. Nem fogok licit háborúkba kezdeni ilyen abszurd helyzetben és a saját, jelenlegi élethelyzetünkben. Majd meglátjuk később hogy alakulnak a dolgok. Lehet mi fázunk rá az óvatosságunkra, lehet az élet minket igazol. Kitudja...

Engem az is elkeserít, hogy amíg pár hónapja azon bosszankodtam, hogy alig veszek valamit a boltban és ott hagyok egy 5 ezrest, ez mára már egy 10-es. Jó keresettel is jobban megfontolom így már, hogy mit teszek a kosárba.

2022. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!