Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem rögtön az első munkanél...

Ha nem rögtön az első munkanélküli napomon regisztrálok a Mumkaügyi központban, akkor sem kell egyből egészségügyi járulékot fizetnem?

Figyelt kérdés
Holnap van az utolsó napom, tehát június elsején már munkanélküli vagyok. Szeretném majd megigényelni az álláskeresési járadékot, de lehet, hogy nem tudok aznap menni, csak jövőhét kedden. Ilyen esetben is él a 45 nap, amíg nem kell fizetnem az egészségügyi járulékot? Tehát semmi probléma nem lesz abból, ha később megyek be, nem kell fizetni semmit? Körülbelül másfél év jogviszonyom volt most.
2022. máj. 30. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Egészségügyi szolgáltatási járulékot a munkaviszony megszűnését követő annyi napig nem kell fizetned, ahány napig a megszűnt munkaviszonyod fennállt, de maximum 45 napig.


Tehát ha csak 3 napig volt munkaviszonyod, akkor annak megszűnését követően 3 napig nem kell fizetned, ha 43 napig volt, akkor 43 napig, ha 46 napig volt, akkor 45 napig nem kell fizetned, ha 32 évig volt, akkor is 45 napig nem kell fizetned.

Ha folyamatosan volt kb. 1,5 év munkaviszonyod, és most az szűnik meg, akkor annak megszűnését követő 45 napig nem kell fizetned a fenti járulékot.

2022. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megerősíthetem amit az 1-es válaszoló írt. Én is munkanélkülin vagyok, de csak 2 héttel a munkaviszony megszűnése után jelentkeztem a munkaügyi központban. Addig a Balatonon ünnepeltem a felmondásomat, olyan részeg voltam, hogy semmire nem emlékszem 😬
2022. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!