Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha igazán elszabadulnak az...

Ha igazán elszabadulnak az árak és az infláció, mi lesz a bérekkel? Mert 200 bruttó/133 nettó és hasonló bérek ilyen árak mellett egyszerűen nem fognak működni

Figyelt kérdés
2022. jún. 3. 11:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz semmi. Pláne nálatok.
2022. jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
77%

Mi lenne?

Semmi


Amíg nincs net adó addig minden szép és jó....

2022. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
az átlag gyakoris ezt úgye érti meg.
2022. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%

Ezekkel a bérekkel valóban nem. De mivel intelligens emberek vagyunk, és elvileg tudunk gondolkozni, talán lehet is tenni ellene valamicskét. Például el lehet kezdeni vállalkozni, vagy több munkát vállalni, másodállást például. Ha egy diák össze tudja kaparni suli melletta minimálbér kétszeresét (tisztességes munkával!!) akkor egy felnőtt, aki már akár évtizedek óta gyűjti a nagybetűs élet tapasztalatait miért nem tudja?

Kortársaim hatalmas nagy többsége vállal 3-nál több diákmunkát és sorra alázzák le az "öreg" szakikat a tudásukkal (ami az internetnek köszönhető) és vállalkoznak, eladják magukat és megélnek. Ilyen egyszerű. Az állam nem azért van, hogy eltartsa az embereket, hanem hog az országot vezesse. Az életstílusunkhoz megfelelő profitot saját magunknak kell megtermelni.

Amikor gimnazista voltam én is sorra jártam a cégeket, tulajokkal, ügyvezetőkkel alakítottam ki jó kapcsolatot és eladtam magam (pontosabban a tudásomat). mehettem volna mekibe is robotolni, meg elvárni, hogy adjanak többet, de az úgy nem működik. vállalkozni kell.


/Persze úgy is lehet, hogy állandó munkád van és kiemelkedő fizut kapsz, de az az esetek többségében kudarccal végződik/

2022. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%

4-es vagyok:

Az nem megoldás, hogy egy olyan helyen dolgozol ahol túl sok munkát végzel a fizetéshez képest és nagyon elcsúsztak az arányok, de maradsz, mert hátha jobb lesz. egymillióból pár embernek lesz jobb, a többi meg csak bukdácsol az árral. Tenni kell érte, lépni kell. Nagyon nagy rizikóval jár, de egy olyan világban ahol az egyszerű kétkezi munka lóf*szt sem ér (sajonos) a szellemi munkához képest ott ezt kell tenni.

2022. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
A bérekkel? semmi.
2022. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
82%
4-es a diák csak szja-t adózik
2022. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Maradnak a földön. De tartani kell a lépést a világgal, meg kell termelni azt amit kiadunk. muszály
2022. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
7-es: 25 éves korig azt se. De sokan fizetnek albérletet, autó kötelező költségeit, benyára is kell lóvé. még a Meki mellett is van ezekre pénz.
2022. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
autót venni se kötelező..
2022. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!