Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség az online...

Mi a különbség az online piactér és az online hirdetési oldal között?

Figyelt kérdés

2022. jún. 27. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy így van, csak az én elméletem, de szerintem az, hogy a piactérbe teljesen integrálva van a fizetés és szállítási mód is, még a hirdetési oldalon csak a hirdetés.
2022. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek nem szakkifejezések.
2022. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Emagon, vaterán nem csak hirdetsz hanem el is adid a terméket x ft jutalékért, díjért.


Hirdetési oldalon meg max átirányítják az érdeklődőt az oldaladra és kattintásokért fizetsz,ami nem biztos hogy vásárlást is eredményez majd.

( pl. Dm levelek, jófogás, google ads, stb. )


Míg piactéren igazából csak a tényleges eladás után kell fizetned. A marketingért nem, vagy csak pl. a kiemelésekért.


Hatékonyabb a piactér sokszor mint a saját webshop + hirdetések.

2022. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem szakkifejezések, de ha nagyon értelmezni akarjuk, az én olvasatamban az online piactér például a vatera, ahol szigorú szabályok között, regisztrált, értékelt eladók és vevők között zajlik le az adásvétel. Akár aukció formájában. Pénzvisszafizetési garanciával, biztonságos keretek között.


Az online hirdetési oldal, pl. a jófogás vagy marketplace ott semmiféle szabály nincs, többen csalnak, mint tisztességesek, réges-rég eladott termékek még mindig fent vannak a hirdetések között, szabályozatlan, abszolút nem biztonságos felület. Itt nincsenek aukciók.

2022. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!