Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kisemberként engem hogy érint...

Kisemberként engem hogy érint a sok MNB kamatemelés?

Figyelt kérdés
Hitelem nincs, nem volt és nem is lesz.
2022. júl. 7. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a péknek, akinek hitel van az autóján / telephelyén emelkedik a törlesztőrészlete, ezért felemeli a kenyér árát. És ezt már te is szívod.
2022. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak az infláción keresztül, esetleg a munkaadód nem kap hitelt, így nem tud fejleszteni és elküld a francba.
2022. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hitelt most nemigen kapnál amúgy sem.
2022. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Nekem hitelem nincs, soha nem is volt. Így ebből a szempontból nem érint a dolog.

2. Viszont bankbetétem van. Ha emelkedik az alapkamat, általában ezt a betéti kamatok is követik. Most pl 10,85%-ot kapok a pénzemre. Igaz, ebből még vonják az adót is. De mindenképp kedvezőbb, mint a korábbi 2-3%-ok. Az inflációs veszteség nagy részét tudja mérsékelni.

3. Fiskális és monetáris politika, ha ez mond valamit. Ha nő a kamat, az bevonzza a külföldi tőkét. Azaz felértékelődik az adott pénznem, hiszen vonzó lesz a befektetőknek. Ha erősödik a forint, akkor minden külföldről behozott áruárt forintban kevesebbet kell fizetni. Tehát a boltban is megérzed kisemberként. Ez a mostani kamatemelés fő célja, hogy a drágulás mértékét valahogy mérsékeljék.

Amúgy nem olyan "sok" ez a kamatemelés. Járt mér sokkal magasabb szinten is az alapkamat. Csak az utóbbi években tartották mesterségesen alacsonyan, hogy az emberek ne bankban tartsák a pénzüket, hanem vállalkozzanak, pörögjön a gazdaság, termeljék a GDP-t, növeljék a fogyasztást. Csak ez most külső tényezők miatt nem volt tartható tovább, kényszerre emelnek.

2022. júl. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!