Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amikor egy ilyen helyzetbe...

Amikor egy ilyen helyzetbe kerülök mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 2hetet voltam munkanélkülin ugyanis elköltöztem.Azonban találtam is munkahelyet ezért nem használtam ki a 90nap munkanélkülimet.Viszont úgy néz ki hogy nem olyan jó ez a munkahely .Nem szeretném kifejteni.Most ebben az esetben vissza mehetek a munkanélkülire és kapok is segélyt vagy sem.

2022. júl. 7. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán a Politika-törvények, jog, vagy az emberek, munkahely kategória lenne jobb neked.


Választ sajnos nem tudok.

2022. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igényelheted a 90 napból megmaradt időszakra az ellátást, ha "annak idején" nem kérted ezt a részt egyben megváltani.


Ha kérted megváltani, akkor újból indul a "gyűjtési időszak", tehát ellátásra nem vagy jogosult. Ha nem kérted egy összegben megváltani, akkor az természetesen ott vár Rád, hogy egy újabb újabb állástalanság esetén igénybe vehesd.

2022. júl. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor munkába álltál, igényelhetted a fennmaradó álláskeresési járadékot (ami a három hónapból hátramaradt). Egy év munkaviszony után jár ismét álláskeresési járadék.
2022. júl. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" Egy év munkaviszony után jár ismét álláskeresési járadék."


Előtted írtam, hogy ha nem kérte egyben kifizetni a megmaradt időre az ellátást, akkor az ott vár rá, mert jár neki. Ha kérte, akkor nyilván újból fel kell mutatni legalább 360 nap jogviszonyt ahhoz, hogy újból ellátásra jogosult legyen.

2022. júl. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!