Lesz államcsőd?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy most nagyon aggódom, 5 millió forintom van pmápban, és már mindneki mond mindent, én meg bevallom hülye vagyok a gazdasághoz... Hozzaerto ember, közgazdász véleményét kérném elsősorban...

Az akk honlapjan mar 9%felett vannak a referencia hozamok, olvastam hogy ez már csodkozeli helyzetet is jelenthet ha eleri a 10%ot akkor kb pár hónap és csőd...

Nem szeretnék uszitani, politikamentesen kérném a válaszokat, én nem nem vagyok és sosem voltam Fidesz szavazó, mielőtt valaki azt írná hogy egyem meg amit főztem...

Csak egy érdekel, politikai mocskolodas nelkul:mennyire reális egy államcsőd a következő egy évben?



2022. júl. 11. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Qrvára szar helyzetben van az ország, konkrétan soha nem látott adósság, infláció és drágaság uralkodik (háborútól és kovidtól független is), szinte már-már kormányozni sincs miből, az ársapkák pedig csak mind olaj volt a tűzre és mégszarabb lesz a feloldáskor minden mimtha nem is lett volna, (a lényeg hogy a holdról is látszik!!), de szerencsére az államcsődtől még nem kell tartani.

Megnyugodhatsz, nem veszíted el a pénzed, még most is megéri ilyen inflációnak köszönhetően betolni a pénzeket.

2022. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre nem várható államcsőd. Olvasd el ezeket:


[link]

2022. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Víctor Orbanescu ***** válasza:
66%
Nem, de igény az már vóna rá.
2022. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

#3 Te most komolyan egy 2013-as bejegyzésre alapozol??? Aztaqua!!

A kiszamoloblog meg amúgy is shit. Egyéni okoskodások halmaza.

2022. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Álamcsőd talán nem lesz. Egy jó kis polgárháború viszont még jöhet.
2022. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
#5, én őszre prognosztizálom..
2022. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#4


2013-ban is ugyanúgy államkötvények eladásából fizette a kormány az államadósságot. Ameddig el tudja adni az államkötvényt, addig nincsen államcsődveszély.


Ez a kiszámoló poszt lényege, és ez a körülmény 2013. óta sem változott semmit.

Olvassál, mielőtt hülyeségeket beszélsz.

2022. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2022. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Államcsőd volt és lesz is. Csak senki nem tudja, hogy mikor.

De nem kell, hogy államcsőd legyen elég egy hosszabb hiperinflációs ciklus is aztán semmit nem érsz majd a pmáp-oddal.

2022. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%
Benne van a pakliban
2022. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!