Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Prémium Magyar Állampapír...

Prémium Magyar Állampapír vásárlásának mi a menete?

Figyelt kérdés

Van egy kis megtakarításom, arra gondoltam ebbe fektetem.

Mi a menete? Hol tudok igy befektetni?

Ügyfelkapun nem merem, félek h valamit elrontok. Plussz a megtakarítás kis része kpban van, vagy azt így is úgy is számlára kell előbb tenni?

Köszönöm ha segítesz.



2022. júl. 12. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Prémium Állampapírt nem tudsz kp-ért venni.


Menj be a legközelebbi államkincstár fiókba, ott tudsz személyesen értékpapír számlát nyitni.

Utána otthon belépsz a webkincstár vagy mobilkincstár felületére és ott tudod megvenni az állampapírokat. Kártyás fizetéssel ingyenes a vásárlás.

De ha az neked valamiért jobb az értékpapírszámládra utalhatsz is pénzt és utána ugyanúgy megveheted abból.


Lehet értékpapír számlát otthonról is nyitni ügyfélkapuval, de azt én nem próbáltam. Ha van a közeledben államkincstár fiók, akkor azt ajánlom, menj be személyesen.

2022. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok banknál is tudsz állampapírokat venni, de jobban megéri az Államkincstárnál számlát nyitni, mert a bankod jutalékot szed le a nyereségedből.
2022. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Csak hogy tiszta legyen, tényleg teljesen h*lye vagyok hozza.:)

Tegyem az összes megtakaritasom pl a lakossági számlámra, amihez van bankkártya, és ballagjak be az allamkincstarhoz, csinaltassak egy értékpapír számlát, és azután a kártyáról vegyem meg az értékpapírokat?!

Ha pl két kártyán van a megtakaritas az jelenthet gondot? Vagy mindegy melyikről vásárolom meg?!

Másik kérdés, hogy menet közben pl egy év múlva, ha megint összegyűlt egy kis megtakarítás, akkor tudok ugyan úgy venni hozzá még értékpapirokat?

2022. júl. 12. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Először ballagj be és nyisd meg a számlát.

Ezzel lesz egy új számlád, ami nem bankszámla, hanem értékpapír számla, de ugyanúgy egy számla. Amire be tudsz utalni meg ki tudsz róla utalni pénzt.


Ha az kész, akkor belépsz az oldalra, kiválasztod a PMÁP-ot, beírod, hogy mennyit akarsz venni és a kártyás fizetést választod.


Ha azt sikerült, akkor ugyanezt végigcsinálhatod a másik kártyáddal is.


Ezután ha akarsz elmész a bankodba befizeted a kp-dat és utána megint végigjátszod a fentit.

Előre felesleges befizetned a pénzed szerintem.


"Másik kérdés, hogy menet közben pl egy év múlva, ha megint összegyűlt egy kis megtakarítás, akkor tudok ugyan úgy venni hozzá még értékpapirokat?"


Igen, az éppen aktuális kínálatból bármit vehetsz. A meglévőket meg az aktuális árán bármikor eladhatod.

2022. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!