Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a kiegészítő nyugdíjemelés...

Ha a kiegészítő nyugdíjemelés az idei infláció miatt van, akkor miért csak azok kapják, akik még tavaly nyugdíjba mentek?

Figyelt kérdés

Én 2022 január 10.-től vagyok nyugdíjas. Nagy pofára esés volt tegnap, hogy én nem kaptam. Nekem miért ne járhatna 2022. 01. 10 - től (?!).

A 'közszolg' média is azt szajkózta minden hullámhosszo, hogy: a nyugdíjasok...év közi nyugdíjemelése....Soha, sehol nem hangzott el, hogy csak akik már tavaly is nyugdíjasok voltak.

Ezt egyébként megértem, mert nem tudták volna indokolni....ha az idei infláció miatt emelnek. Szemét egy banda ez....


2022. júl. 13. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Idei infláció miatt majd jövőre lesz emelés. (Ha lesz...)


Év közben még honnan kellene tudni, hogy mennyi lesz a 2022es teljes évben az infláció?! Vagy ha néni jós volt mielőtt nyugdíjba ment akkor igazán elárulhatná hogy mennyi lesz.

2022. júl. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A teljeset még nem tudják, csak ami már most biztos (megvan). Ne próbálj hamukázni és ködösíteni...ez az emelés az idei inflációra van/volt. Nézz utána....
2022. júl. 13. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Buta.
2022. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a jogszabaly. Eddig is ez volt.


A te idei beredben benne van az emeles. Ez a valorizacios szorzo, ami miatt tobb nyugdijat kaptal mert januar 10.en lettel nyugdijas es nem elotte ket hettel meg 21ben.

2022. júl. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ne szajkózd a fideszes hülyeséget... A 8,9 tized százalék ból az 5% benne van azt már én is eleve megkaptam.... De a 3,9 amit azóta számolta ki az az azóta történt áremelkedések miatt van... Az is ugyanúgy jártam nekem is meg mindenkinek aki akár az idén ment nyugdíjba arányosan attól a naptól kezdve amikor nyugdíjba ment.
2022. júl. 14. 08:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Járna nekem ez így hangzott el csak mást írt a gép.
2022. júl. 14. 08:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden emelés így történik. Akinek tárgyévben állapították meg, az nem kap.
2022. júl. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igen fogalmazhatunk úgy is,hogy aki idén 2022- Ben ment nyugdíjba, jól megsz...ta.

Semmit azaz nullát kapunk...de a boltban ugyanannyit fizetünk,mint aki tavaly ment nyugdíjba.

Ne legyen igazam,de kíváncsi vagyok jövőre hogy lesz... biztos nem lesz ennyi kompenzációs százalék.ha lesz egyáltalán...

2022. okt. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!