Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akiknek forintban van megtakar...

Akiknek forintban van megtakarításuk, mihez kezdetek vele?

Figyelt kérdés

Nekem pmáp-om van, adják rá azt a 7% infláció köető kamatot (ami a valóságban már 40%), az euró már 410 ft (370nél vettem pmápot én hülye, eurót kellett volna).


Nagyon rebesgetik, hogy 450-500 is lesz még az euró idén..


Szerintetek őrültség lenne kivenni, és eurót venni helyette?



2022. júl. 14. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
BTC
2022. júl. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tavaly vettem, elbuktam a befektetett pénzem több, mint felét...
2022. júl. 14. 07:49
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem veszed ki, nem bukod el ;)
2022. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Hagyd bent, jövőre magasabb lesz a kamat az idei infláció miatt, azt mindig az előző év alapján számolják. Nekem is PMÁP-om van, de nem fogom megbontani.

Hogy buktad el a pénzed felét? És honnan jön a 40% infláció?

2022. júl. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont nem érdekel. Újabb pénzt nem rakok most állampapírba, ami benne van, azt nem piszkálom. 1-2 évig el tudok belőle élni, az arra van. Ha megeszi a felét az infláció, akkor is hónapokig elvagyok. Nem akarok vele spekulálni semmire.

A pénzpiacon szép lehetsz, de okos nem.

Ha téged megnyugtat váltsd át euróra.

2022. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4: úgy, hogy amikor vettem volt 50ezer a btc, most 20ezer (ezzel arányosan minden más crypto is, eth, dot..)


40% infláció = élelmiszerárak, rezsicsökkentés vége, euró árfolyam.

2022. júl. 14. 12:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy a kriptón buktad el. Azt hittem a pmáp-on, mert az elég érdekes lett volna. Hát igen, aki fedezet nélküli "befektetésbe" rakja a pénzét, az könnyen járhat így. Megy az még lejjebb is, majd figyeld csak meg.

Az infláció amúgy jelenleg olyan 12-15 százalékos, sokkal feljebb nem fog menni, és az euró nem is számít bele.

2022. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szerinted tényleg 12% az infláció?


Mond már el hogy jött ez ki.


Komolyan érdekel.


Hülyeségeket ne sorolj fel, hogy nem nőtt például a grafit ceruza ár, és úgy kijön egy KSH 12% infláció.


Valós dolgok, élelmiszer, megélhetési költségek, stb.

2022. júl. 14. 13:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Mai cikk a napi gazdaság oldalán. Júniusban éves szinten 11,7%. Így jött ki, nem én számolom magamnak. Év végére kicsit magasabb lehet, ezt így is gondolom.

Persze az élelmiszereken vesszük észre legkönnyebben (ez a rész magasabb is), mert abból veszünk a legtöbbet.

2022. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

az szerintem csak júniusra szól amúgy :D


Reális is, annyit simán drágult 1 hónap alatt minden.

2022. júl. 14. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!