Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van ha most ekkora rezsiára...

Mi van ha most ekkora rezsiárak lesznek mindenki elkezdi a családi házakat árulni és megint összeomlik az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés

2022. júl. 14. 23:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Semmi.
2022. júl. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem lesz ilyen.
2022. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%

Mi azt hittük, hogy anyóséknak rettenetesen magas a rezsije, de ahogy számoltam, lehet, hogy évi 100-150 ezerből megússzák pluszba (mondjuk eddig is elég sok volt, de...).


Szerintem simán inkább be fogják nyelni és kevesebbet fűtenek. A nagyon szegények többsége eddig sem gázzal fűtött. Az tuti, hogy az idősotthonokban hosszúak lesznek a várólisták, mert a nyugdíjakból nem lehet kifizetni ennyi pluszt, az meg kérdés, hogy a gyerekek bevállalják-e anyóst/apóst a nyakukon.


Ha mázlink van, akkor nem omlik be az ingatlanpiac (nagyon). Ha nincs, akkor óriási recesszió fog jönni.

2022. júl. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Ha összeomlik vásárolok.

Ha nem omlik össze, akkor mást vásárolok.


Mindegy csak dőljön össze valami, pénzt akkor lehet csinálni ha vér folyik az utcán. Persze képletesen értve.

2022. júl. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Le lettem pontozva a hármasként, gondolom, hogy azért, mert ha ki tudja fizetni pluszba, akkor nem magas a gáz.


Nem néztem végig az egész évet, de 70 ezer forintos gázszámlájuk is volt a fűtés miatt.


A villany az rendben van, valószínűleg benne lesznek. A gázzal túllépik.


Ha elosztod 12 hónapra a magas számlákat, akkor 13-14 ezer forint. Ami még két tanári fizuból is kigazdálkodható, ha kell. (ők tanárok)

2022. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem lehetséges. Vidéki vagyok, rengeteg nagy, kétszintes házban, meg 100 nm kádárkockában él egyedül egy özvegy, vagy ketten egy idős pár. Ugye abból a pár fitying nyugdíjból. Ezeknek a házaknak már nagy részében gázfűtés van, itt nálunk legalábbis biztos, nem fogják tudni kiköhögni a fűtést. Szigetelve nincsenek, legtöbbnél a nyílászárók is ezer évesek. Egyébként meg senki ne gondolja, hogy most az milyen jól jár, aki fával fűt: akkorát fog ugrani az ára, hogy csak lesünk, esetleg hiány is keletkezik, mert még spejzolni is elkezd, aki megteheti, hogy pár évre biztosítva legyen. Ezt se fogják tudni megfizetni az öregek. Szóval mama és papa, akik eddig szűkölködés árán is ragaszkodtak a házhoz, ami az életük munkája, most már kénytelenek lesznek eladni, mert éhen halnak vagy megfagynak benne. Szóval igen, simán bezuhanhat szerintem a családi házas piac.
2022. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem lesz ilyen. Max a CSOK-idióták, akik a semmire gyártottak 3 kölyköt fognak xarban lenni a rezsi miatt, de őket úgyis megmentik majd a mi adónkból...
2022. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Az ingatlanpiac be fog dőlni 2023 első negyedévéig, ezt megmondták már.


Ha tartós lesz ez az állapot a rezsit illetően, sokan csődbe fognak menni és valóban árulni kezdenek. Valószínűleg nem azok, akiknek normális megélhetése van és csok-tól függetlenül tervezett/vállalt gyereke/gyerekei.


Most nem érdemes ingatlant vásárolni, várni kell minimum fél évet, egy évet.

2022. júl. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

#8 Én azt mondanám, hogyha hitelt kell felvenned hozzá, akkor nem érdemes vásárolni. Ha van annyid kp-ban, akkor igen.


Nem biztos amúgy, hogy esni fognak az árak, mert ha minden családban van egy kifűthető ingatlan, akkor össze is tudnak költözni a gyerekek a szülőkkel. Esetleg a barátok is. Nagyon attól függ, hogy hogyan fogunk reagálni.

2022. júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hiába a lepontozásom, tényeket írtam le.


Nem bocsájtkoztam feltételezésekbe, hogy HA összeköltözik a család, HA hitelre veszel...


Persze, hogy hitelre semmiképp sem érdemes vásárolni. Ez még a hülye is tudja. De az emberek nagy része hitelre vásárol (bármit IS) mert nincs más lehetőségük.


Ha ingatlant akarsz vásárolni, hitelre vagy anélkül, most nem éri meg. Egy év múlva, figyeld meg hogy megállnak vagy csökkennek az árak. Persze a hitel egy év múlva drágább lesz mint most.

Azért fognak csökkenni az árak, mert sok család tönkre fog menni az adóemelésbe, a rezsicsökkentés eltörlésébe. Hitelt, hitelre halmoznak, ami ilyen megszorítások mellett extra kiadás, nem fogja bírni mindenki. Leadnak az igényeikből és a kertes házat lakásra cserélik. Ha valami pedig mindennap többe kerül mint ami kitudsz fizetni, jobban jársz ha gyorsabban eladod esetleg ár alatt, még mindig kevesebbet buksz.


Szerinted ez a lakosság hány százalékát érinti? Szerintem elég sokat.

2022. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!