Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy internetes vásárláskor megbízható oldalnak, vagy csalóknak adnám-e meg a bankkártya adatait?

Figyelt kérdés
Hogyan, miből lehet felismerni, ha egy fizetési felület valódi, nem csak a cég nevével visszaélő hamis oldal?

2022. júl. 19. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Hivatalos markaoldalrol szabad rendelni.
2022. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak az ismert oldalak: Emag, Alza, MediaMarkt, stb, ezekkel nincs gond.

Vannak a megbízható oldalak pl amit az árukeresőn megbízhatónak jelöltek.


Ezen túl meg kell nézni: ha korrekten megvan az oldalon az elérhetőség, cégnév, adószám, kapcsolati adatok, akkor jó eséllyel megbízható.

2022. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link] Ez lenne az oldal, szerintem nem ismertebb, mint a többi, kutyakaját forgalmazó bolt. Ott akadtam el, hogy akiknél eddig vásároltam, lehetővé tették, hogy a kapuban fizessek, amikor átadják az árut. Itt meg átküldenek vmi fizetős oldalra, [link] /fizetesi-modok.html , én pedig akkor sem tudom megmondani, gagyi fizetési oldal-e, vagy igazi.

Múltkor a Magyar Posta nevével visszélve kaptam olyan mindenféle akciós elektronikai cuccokról tukmálást, de szerencsémre nem volt szükséges semmi, amit ott rám akartak

sózni. Na most, ha egy akkora cég, mint a Posta, tehetetlen, honnan tudjam én, mi van?

Akkor lett gyanús a dolog és hagytam abba az egészet, amikor kötelezővé tették ezen feltételek bejelölését is, enélkül nem enged tovább: """Tudomásul veszem, hogy a(z) Pets24 Magyarország Kft. (9134 Bodonhely, Dózsa György utca 47.) adatkezelő által a(z) [link] felhasználói adatbázisában tárolt alábbi személyes adataim átadásra kerülnek az OTP Mobil Kft. (1093 Budapest, Közraktár u. 30-32.), mint adatfeldolgozó részére. Az adatkezelő által továbbított adatok köre az alábbi: vezetéknév, keresztnév, emailcím, számlázási cím, szállítási cím. Az adatfeldolgozó által végzett adatfeldolgozási tevékenység jellege és célja a SimplePay Adatkezelési tájékoztatóban, az alábbi linken tekinthető meg: [link]

Kötelezik a vásárlót, hogy vágjon jó pofát ahhoz, hogy fű-fa, meg vmi "OTP Mobil kft" (már ha ez létező cég egyáltalán) megkapja az adataim? Tényleg, kötelezhetik a vásárlót, hogy ha nem akarná közhírré tenni az adatait, akkor is szabadon kereskedhessenek azzal?

2022. júl. 19. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen normális webáruház. Kint vannak a cégadatok, adatvédelmi rendelkezések, stb. Az OTP Mobil az az OTP Bank online fizetős felülete, a Simple Pay. Ha eddig nem találkoztál vele, akkor te barlangban éltél, mert kb minden második helyen ezt használják.


Szóval nyugodtan vásárolhatsz innen, ámbár nem olcsók. Egy Petissimo jobb árakkal dolgozik és az egy ismert, megbízható öreg motoros, ráadásul 2 nap alatt megjön az áru.

2022. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A te szavaddal élve igen, "barlangban élek", mert eddig csak olyan cégtől rendeltem,

akik lehetővé tették, hogy az ajtóban fizessek. Ez van.

Egyébként meg pont jó áron kapható cuccért akartam tőlük rendelni, amúgy a Zooplusnál szoktam vásárolni.


Miért "kényszerítenek" arra, hogy lehetővé tegyem az adataimmal való visszélés lehetőségét? Eddig csak azt kérték kötelezően az ilyen lapok, mint mindegyik, hogy a szabályzatukat "elolvastam és elfogadom". Ezek a személyes adatok kiadására, közzétételének elfogadására miért kötelezik a vásárlókat?

2022. júl. 19. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ahhoz, hogy a Simple Pay-el fizess át kell nekik adni pár adatot. Ha utánvétet választasz, akkor nyilván nem adnak át nekik semmit. De PayPal fizetés is van náluk, ami szerintem jó pont.


Egyébként egy Facebook több személyes adatot kezel rólad, mint amennyit itt bárkinek is átadnak...

2022. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eligazítást: tehát PayPal a jobb verzió, legyen az bármi!

Akkor merhetek rendelni így is. ( facebookom nincs, nem is lesz. )

2022. júl. 20. 10:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!