Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma mi számít keményvalutának,...

Ma mi számít keményvalutának, csak az USD+CHF vagy más is?

Figyelt kérdés

És egyáltalán ma is létező fogalom ez, van értelme ezt ma is használni, vagy csak az átkosrendszerbeli magyar nyelv nevezte így a nyugati pénzt?


Nekem úgy sikerült értelmeznem a fogalmat, hogy értékállóbb pénz, mivel a rendszeren belül is változott az akkori forint értéke, és anno is gyengülés volt a változás, ezért értelmeztem úgy a fogalmat, hogy a jobb értékállósága vagyis erősebb mivolta miatt hívták keménynek Pl. a dollárt. Ugyanezen logika alapján pár éve még keménynek láttam az eurót is, de az mostanában sokat veszített más fő valutákhoz képest (leginkább ahhoz a 2-höz, amit a kérdés címébe írtam)...

A lényeg természetesen továbbra is a kérdés címe + alatta az első mondat (ami szintén kérdő). Olyan válaszokat várok, amikből tanulni is lehet (az mindegy, hogy nekem, vagy más olvasóknak).



2022. júl. 24. 18:24
A kérdező szavazást indított:
«A» Nem használatos jelen időben a keményvaluta szó, ez régi fogalom.
«B» Ma is értelmes a fogalom és magát magyarázza a szó értelme: kemény vagyis erős az a pénznem.
«C» Az euró is kemény hiszen még mindig egyre több forintba kerül!!4!
«D» Az € sajna csak volt kemény de már nem az, csak megtéveszt sok magyart a Ft-ban dráguló €, de csak mert a Ft még többet gyengült mint az €, de...
(ez csak "«D»"-nek a befejezése, ami csak ezzel együtt értelmes: ...de még mindig tény, hogy az € gyorsan és sokat gyengült a $-hoz.)
«B» ÉS «C» együtt
«B» ÉS «D» együtt
«A» ÉS «D» együtt
„A többi válasz egyikével sem teljesen értek egyet, hanem teljesen mást gondolok, amit kommentben kifejtek.”
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A forinthoz kepest szinte minden kemeny mostansag
2022. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Általában a kormány túlköltekezése miatt a költségvetési hiányt hitelekkel, vagy pénzkibocsátással fedezik. Ilyenkor az adott ország pénze hígul ill. puhul. Ha ez a hígulás intenzívebb, mint más országok pénze, akkor mondják a másik ország pénzére, hogy kemény valuta.

Az elmúlt években a világjárvány miatt csökkentek a kormányok adóbevételei, és nőttek a kiadásai, ezért például az Európai Unio feloldotta a 3% költségvetési hiány limitet.

2000-ban 8,0% lett a GDP arányos költségvetési hiány.

2021-ben 7,4%.

2022. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 vége: és ettől lett az, hogy még az € is „puhult”?
2022. júl. 25. 10:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Finanzistitutnal dolgoztam Svájcban, az ügyfelek amerikai privát emberek. Ők az USD t nagy részben CHF ba fektettek be nálunk, Svájcban, utána ausztrál dollár, majd NOK, norvég korona és USD. Én a CHF rol tudom- mert itt élek, hogy nagyon nagyon erős, és stabil valuta. Az EUR is erős.
2022. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!