Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora pótdíjra számítsak ha...

Mekkora pótdíjra számítsak ha nem tudtam átíratni az autót 15 napon belül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A probléma az lenne hogy 2022.06.30-ig kellett volna elintézni de nem tudtam. Rajtam kívülálló okok miatt. Az ok egyszerű. Átvertek.

Az autó 1. tulajdonostól vásárolható-ként lett hirdetve.

Megbeszéltünk egy időpontot, az eladóval, aki telefonban normálisnak tűnt, átvizsgáltuk szakemberrel, és megvásároltam az autót.

Megcsináltam az eredetiség vizsgát , mindent rendben találtak.

Boldogan indultam átíratni az autót, be nyújtottam az adásvételit és ekkor kezdődött az egész romba dőlni.

Nem fogadták el. Mert hogy nem ő volt a tulajdonos.... Jobban át néztem a kocsi lapjait, és oda volt rejtve még 2 darab csodálatos adásvételi.

Nézegettem, mondom ezek lehet érdekesek lesznek, és oda adtam az ügyintézőnek. Ő csak nézett , és mondta ez így nem lesz jó, kis időt kér, be viszi a rendszerbe. Szép és jó lett volna, de utólag kiderült, hogy az első tulajdonos , akitől vették a kocsit (1-2 tulajdonos) rosszul töltötték ki.... a 2-3 tulajdonos lapon úgyszint a 2. tulajdonos oldaláról. Sőt, rosszul szerepel a személyiszám , ami 1 hét után kiderült, hogy a 0 az 6 , csak rosszul írták. Húzták a szájukat rá, de elfogadták... Jött a következő probléma. Nincs kitöltve, pontosabban kijelölve hogy ajándék vagy visszterhes. De a fő probléma hogy máshogy néz ki az aláírás. 1 héten át, mindennap járogattam az okmányirodába, hogy mit lehet tenni, de mindig mást mondtak. Majd elmentem a központi okmányirodában, (oda küldtek a legvégén) ahol viszont roppant segítőkész hölgy probálta átíratni az autót a nevemre, de nem tudták elfogadni mert olyan módon javítva és rosszul van kitöltve az adásvételi. Én lennék a 4. tulajdonos. Az én és előző tulajdonos (3.) adatai elviekben korrekt.

A 3. tulajdonos mindig össze-vissza beszélt, azt mondta segít, megoldja , bejön velem ide-oda. Semmi sem lett, csak igért össze vissza fűt-fát.

Jelenleg rendőrségi feljelentést tettem, de nem nagyon akarnak sajnos reagálni (30 nap az átmeneti idő, azután érdemes sírnom telefonon hogy mi a helyzet).


Lehet mondani hogy így jártam. Első autó a családban, senkinek sem volt. Amiket neten láttam, le kérdezni, megnézni, átvizsgálni azokat megtettem.

Sajnos nagy hiba volt hogy nem néztem meg a forgalmit, és nem ellenőriztem. TAnulópénz volt. Viszont érdekelne hogy mekkora pótdíjat kell ezután fizetnem.

Hozzá tartozik, hogy mindennap próbáltam elintézni az átíratást, és mellette vártam a srác segítségét, de ő csak húzta az időt és szórakozott.

Illetve tippeket is elfogadok , mit lehet még tenni az ilyenek elkerülése végett, hogy ismerőseim, vagy én legközelebb ne kerüljek ilyen kellemetlen helyzetbe.



2022. júl. 26. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs pótdíj
2022. júl. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
En még senkit nem hallottam, hogy potdijaztak volna. Ha az elado lejelenti az adasvetelt de te nem iratod at akkor kivonjak a forgalombol 2-3 honap utan.
2022. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!