Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állampapírnál az online...

Állampapírnál az online értékpapír-nyilvántartási számla nyitásánál ügyfélkapun keresztül hogy működik ez???????? Többi lent

Figyelt kérdés

Eljutottam a regisztrációig, van oktatóvideó minden, csak a lényeg nem derül ki egy pontnál. Van egy kérdés, hogy megbízások kezelése:


Kérjük nyilatkozzon, hogy levélben vagy elektronikus úton érkező megbízást kíván-e benyújtani a Kincstár felé.


a) e-mail csatolmányként, számlaszerződés szerinti e-mail címről továbbított rendelkezés


b) saját kezű eredeti aláírással ellátott rendelkezés


c) függő ügynök által továbbított rendelkezés


d) a fentiek közül egyik sem


Én csak webkincstáron keresztül vennék majd állampapírt. Nekem ehhez miért kell megbízás? Vagy ez mire való amúgy? Muszáj? Enélkül nem tudok betenni meg kivenni online? Venni és eladni.



2022. aug. 12. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én beixelném az emaileset, arra az esetre ha a webkincstár lehalna, hogy azért valami távoli hozzáférésem legyen a számlámhoz.
2022. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak webkincstáron keresztül adok megbízást, azt is jelöltem meg az előregisztráción, így itt a d-t választanám.
2022. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor magyarul nem kellenek extra megbízások, ha azt választom, hogy egyik opció se elfogadható, és igényelek webkincstárat, akkor ugyanúgy tudok venni, eladni, kiutalni igaz?
2022. aug. 12. 12:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!