Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Páromnak és nekem van egy...

Páromnak és nekem van egy közös ingatlanunk. 50-50% tulajdonban. Olyat lehet e csinálni, hogy Ő az én részemre haszonélvezeti jogot jegyeztet be, én pedig az ő részére?

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek van hitele, ezért gondoltam azt, hogy így bármi történik, egyikünket se rakhatják ki. (nem az ingatlan a fedezet, sima személyi hitel mindkettő)
2022. aug. 13. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sőt fizetitek is egymásnak a haszonélvezeti jogot. Aminek alapja a beszedett haszonélvezeti jog, aminek alapja a beszedett haszonélvezeti jog... Feltaláltátok a semmiből keletkező pénzt is.
2022. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetne, de az ilyen hiteles dolgoknál meg tudja támadni a bank, ha ezen múlna például. Amúgy nem sok értelme van
2022. aug. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy haszonélvezettel terhelt az ingatlantulajdon, attól még elárvereztetheti a bank, ha nem törleszti valamelyikőtök a hitelét. Csak az összeg, amiért sikerül majd eladni a félingatlant, az még kisebb lesz, hisz elvben nem tudja birtokba venni az új tulajdonos. Tehát csak a pl. kedvéért mondjuk 10 millió az adósság, amit nem fizet valamelyiketek, a fél lakást elárverezteti a bank. Amúgy mondjuk az egész lakás érne 30 milliót. A fele, mivel csak fél, érne kb 10-et. Legalább az adósság le lenne tudva. De így csak 5-öt ad érte valaki, nektek meg elveszett a fél lakás és még maradt 5 millió adósság is.


Szóval védeni nem véd, de legalább rontja a helyzeteteket.

Ja és nélküle pl. vehetnétek fel baj esetén jelzáloghitelt, ha viszont van rajta haszonélvezet, akkor a bank nehezebben ad rá, vagy csak kevesebbet.

2023. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!