Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Liget Plusz regisztráció...

Liget Plusz regisztráció megéri? WC használat benne van?

Figyelt kérdés

Városligeti területen a Liget+ regisztrációval meg egy 2000 Forintos "vásárlással" "jegyet lehet váltani" a városligeti férfi vagy női vagy akadálymentes öltözők és zuhanyzók ingyenes használatára, korlátlan ideig, 0-24. Ingyen WC-re is érvényes?

Valamint a kérdésem az, hogy hogyan látjátok, nem fogják most sokan elözönleni ezt az olcsó lehetőséget a rezsinövelés miatt? 024 ingyen zuhanyozni azért elég nagy lehetőség:D Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire meleg a víz.



2022. aug. 17. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem kerül naponta 2000 Ft-ba a fürdéssel és wc lehúzással, kézmosással elhasznált vízmennyiség. Kb. havonta kerül ennyibe.

És nem hiszem, hogy valakinek az a vágya, hogy egész nap zuhanyozzon :D

2022. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát naponta nem, de sok kicsi sokra megy :D én legalábbis simán elgondolkodtam rajta, hogy akkor pár fürdést be lehet ott tolni, nem is a víz, hanem a gáz miatt, mert nálunk kazán fűti a vizet, a fűtést és a csapvizeket, szóval gázt tudnék vele spórolni. Bár kiszámolva 9 köbmétert zuhanyzunk el egy hónapban a párommal, most hogy nincs fűtés (meg 1 hónapja nem sütöttünk főztunk kb), ami megdobja a rezsit, az inkább a fűtés.
2022. aug. 17. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

9 m3 az kb 900 Ft. Havonta.


Ha neked megéri, hogy mondjuk hetente 2x ott fürdötök a pároddal, ezzel megspórolva 8/30*900 = havi 240 Ft-ot, akkor hajrá!

9 hónap után már nyereséges is.

2022. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jogos:D de nem csak a pénz beli spórolás, hanem hogy a gáz köbmétert csökkentsük, nehogy túllépjük. Mivel túllépés után a HÉTSZERESÉT (7x) kell fizetni, azért az elég meleg. Mondjuk nem nagy spórolás, de ha az ember megfogja amit tud... egy ismerősünk még a mikrót is kihúzva tartja, bár szerintem azon se fogyaszt annyit az óra, ha van neki egyáltalán rajta, hogy az osszon-szorozzon ( ?:D)
2022. aug. 17. 16:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem jó a matekom.

Sőt, a Liget+t is csak egyszer számoltam, pedig ketten vagytok.


Tehát akkor 9 x 100 x 7 x 8 / 30 = 1680 Ft spórolás havonta.

Feltételezve, hogy:

-átlépitek a rezsicsökkentett mennyiséget (mert ha nem, akkor csak heted ennyibe kerülő gázt spórolsz)

-ingyen juttok el a ligetbe (nem kell benzint rákölteni)

-van meleg víz azon a fürdőn (hideg vízben ugye otthon is tudsz gázfogyasztás nélkül fürdeni)


Ehhez 4000 Ft-ért kell jegyet váltani. A harmadik hónapban már nyereséges, onnantól havi 1680-at hoz.



Más. Feleslegesen (0-24) nem folyatnám a melegvízet, akkor se, ha ingyen van. Politikai vélemény ide vagy oda, tény, hogy kevés a gáz az országban (európában is). Hadd jusson másnak is. Legalább ennyire legyünk szolidárisak a népünkkel, hogy háború idején nem teszünk direkt keresztbe.

2022. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Zöldeztem, de ezt a háborús témát hagyjuk :D nem ezért nincsen gázunk, hanem mert folyton mutyizik a kormány, meg nem vásárolt másoktól és nem raktározott, meg nem emiatt nő a rezsi, hanem mert a rezsicsökkentés alapban egy tarthatatlan állapot amit mások hátán fizettetnek meg, mostmár egy részét a rezsivel is, egy részével ugye, a szép benne csak az, hogy legalább az Orbán-kormány bukik bele, bár ezt is el tudják adni a saját hazamegmentéssüként meg jósággukként, meg még ráírják a számlára a "rendes árat", közben ha emeltek volna normálisan és nem játszák a jótevőt a szimpatizánsokért, akkor szépen emelkedtek volna az árak és nem az lenne hogy dirr hatalmas emelés, és ha lett volna kormány(rendszer)váltás (mivel ellenzék nincs, csak Zay esetleg vele), akkor más szívta volna meg ezt a tarthatatlan állapotot és mutogathattak volna rájuk a fideszesek, hogy ennyik, így legalább kicsit ők is szívják a fogukat, bár ezt is simán megússzák. A Metropolban már lázítják a népet az ilyen "Lakatos Márkok" ellen, akik "több százezres gucci ruhával panaszkodnak, hogy éhenhalnak a rezsi miatt", és nem a kormányt fogja támadni az éhező és megfagyó csőcselék, hogy rájuk szabadították ezt a majd akkori háborús állapotot, hanem majd a 2. kerületet fogják felégetni, ahol a rosszarc gazdagok laknak, akiknek van pénzük fűteni.


Amúgy nem terveztem 024es gázpazarlásról :D mindössze filóztam, hogy-hol lehet megfogni a dolgokat, a pénzem is úgy megy el általában hogy 20-30ezres vásárlások, aztán dirr 10edikére már el is ment 300k , szóval gyorsan erre fókuszáltam, hogy a mindennapi kis semmiségekkel szoszi. Na meg a kérdés, hogy biztos nem csak nekem jut eszembe, nem e változnak ettől az ilyen lehetőségekke gettóvá, ahol mindenki meg tudja oldani okosba, nem pazarolni a közt, csak alapból használni.

2022. aug. 17. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem ezért nincsen gázunk, hanem mert folyton mutyizik a kormány, meg nem vásárolt másoktól és nem raktározott"


Magyarországon a tárazott gázmennyiség messze az uniós átlag felett van.

A többi országban is azért nincs ennyi gáz se, mert többet mutyiznak?

2022. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!