Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora megtakarítással...

Mekkora megtakarítással érdemes a fővárosba költözni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel adott egy személy, aki feladja a vidéki életet, és Budapestre szeretne költözni. Mindent felad vidéken, viszont nincs még új munkahelye a fővárosban. Először albérletet/szobát bérel, ennek a bérleti díja+kaució. Közben bead önéletrajzokat álláshirdetésekre, ha nem is az első hónapban, de a másodikban, harmadikban sikerül állást találnia, ami ugye szintén csak egy utána következő hónapban juttatja bevételhez. Közben ugye étkezés, rezsi, tömegközlekedés, stb.. Mekkora összeggel érdemes belevágni Pestnek, hogy valaki a nulláról indul?

2022. aug. 21. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
1M+
2022. aug. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha már vidéken megkeresed az állást és utána költözöl?
2022. aug. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lidl, Spar, Aldi, McDonalds, Kfc stb, itt mind találsz állást kb egyből.


Az hogy mennyi kell... tőled függ. Ha csak szobába mész, akkor fél millió is elég lesz.

Ha lakásba, akkor kifizetsz olyan 350-500ezer között biztosan csak arra hogy odaköltözz, plusz a tárgyhavi ugye.


Szóval ez mind a te igényeidtől függ... neked kell kalkulálnod.

2022. aug. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mindent felad vidéken, viszont nincs még új munkahelye a fővárosban."


Megtakarítások helyett erre kellenw koncentrálni. Külföldre sem mész ki a semmibe, hanem csak akkor, mikor már ajánlatot tettek...

2022. aug. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igenyszinttol fugg. De az elso kozel jar az egy milliohoz, az albi kaucioja jol megnyomja a koltsegeket
2022. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 2014-ben még kb 100 ezerrel jöttem fel, akkor tudtam szobát bérelni kaució nélkül és egy szelet pizza 200 forint volt, gyros 500. Azokban az időkben könnyebb volt, még ha nem is volt lehetőség főzni az albérletben, úgy is ki tudtam jönni valahogy. Azóta nagyon felmentek az árak, már egy ágybérletre is több havi kauciót kérnek, nemhogy saját szobára/lakásra. Attól is függ, hogy mik az igényeid. Külön lakáshoz szerintem minimum 700-800 ezer kell, mert legalább 2 havi kauciót+az első havi bérleti díjat, rezsit ki kell tudnod fizetni. Erre jön még rá a megélhetés, bérlet, élelmiszer stb. Ha ismerős olcsóbban el tud szállásolni, akkor nyilván kevesebből is ki lehet jönni, meg ha nagyon tudsz spórolni.
2022. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Helyzetfüggő. De előbb legyen munkahelyed, utána költözz.
2022. szept. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Addig nem költöznék, amíg nincs munkahely, mert akkor kiszámíthatatlan mennyi pénzre van szükséged. Amennyiben nincs nagyon messze a munkahely, kezdetben megpróbálnék bejárni és ha biztos ott akarok dolgozni, akkor költöznék.


Albérletet akkor keresnék, ha már van munkahely. Hogyha beéred szobával, akkor 70+ rezsi elég + kaució. Saját szoba esetén 120-150+rezsi+kaució. Ezen felül pár hónap élelemmel, használati cikkel kalkulálnék.

2022. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!