Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A jelenlegi helyzetben érdemes...

A jelenlegi helyzetben érdemes lenne drága dolgokat (pl. kocsit) venni? Az infláció miatt amúgy is fele annyit fog érni a pénzem 1 év múlva.

Figyelt kérdés
Akkor legalább ne a levesbe menjen

2022. aug. 28. 00:19
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Egy uj auto elso 5 evben az aranak elveszti kb 60-80 szazalekat. Eleg nagy balek lennel pont autoba rakni... Sok sok penzugyi termek letezik...
2022. aug. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az igaz, de nem azért venném, hogy eladjam. Amúgy is kéne egy hosszú távra.
2022. aug. 28. 04:55
 3/10 anonim ***** válasza:

@1


Van olyan autó is.


Meg olyan is, amelyiknek az értéke az első öt évben megtöbbszöröződik. Vagy akár már az első évben.

2022. aug. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1

Ja, így volt mondjuk 10 éve.

Én meg februárban drágábban adtam el a 2,5 éves 70.000et futott kocsimat, mint az új szalon ára volt... Vettem januárban egy újat, az most 20%al többet ér...


Jelenleg hiány van autóból + erre jön rá a brutális infláció. Aki saját magának akar autót annak megeri most venni, mert gyk a használt autó árak követik az inflációt és a forint romlását. Nyilván hozama nincs, de folyamatos a drágulás..

2022. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3 éves autóm most jóval többet ér mint amennyiért vettem. Ha el akarnám adni akkor minimum a pénzemnél lennék, de szerintem keresnék is rajta.

Korábban sem lehetett egy 6 milliós autót 5 évesen 1.2-ért megvenni. Amikor megvettem az újat, olyan fél millió forint különbség volt az új és a 2-3 éves használtak között.

2022. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagy baromságot böfögőtt ide. Mivel éves várólisták vannak az autókra szinte, így a néhány éves majdnem újak ugyanannyiba, vagy többe kerülnek, mint az új, mert azt azonnal meg tudod venni.
2022. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdemes lett volna mielőtt így megdrágultak. Hogy most érdemes-e azt ki tudja.Az új autó nem lesz olcsóbb szerintem, de a használtak ára azért majd visszaeshet ha a kínálat utoléri a keresletet.
2022. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Használtat
2022. aug. 28. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:

#5


A durva az, hogy a szociban volt ugyanez. Egy 3-4-5 éves használt Trabant többe került, mint az új, mert az újra nagyon hosszú volt a várólista...

2022. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A komlyabb luxusautók piacán eddig is ez volt.


Befizettél 100 millát, s vártál 2-3 évet, hogy megérkezzen az autó...

2022. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!