Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy idegen tudtára jutott...

Ha egy idegen tudtára jutott az én bankkártyámon szereplő adatoknak abból lehet bármi károm?

Figyelt kérdés
Vagy attól hogy tudja még nem jut vele semmire? Smartbankon keresztül mindenféle tranzakciót jóvá kell hagynom.
2022. aug. 29. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha mindent leolvasott (hátsó cvc kódot is), akkor EU-n kívüli vásárlásnál esetleg előfordulhat, hogy ott nem kérik az SMS-es jóváhagyó kódot...
2022. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Van, ahol a CVV kód sem kell, elég a kártya szám és tud vele vásárolni. A Smartbank jóváhagyás csak EU-n belül érvényes, külföldi websiteon szemrebbenés nélkül tudnak vele fizetni, pláne ha a CVV is megvan.
2022. aug. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden info megvan akkor elvileg hasznalni tudja. A bankos 2 fa, jovahagyas ezt nagyon megneheziti de siman lehet h kis tranzakciokat tud csinalni
2022. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jobbnak láttam letiltani a kártyát és újat igényelni.
2022. aug. 29. 16:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a cvc kódot lekapartam a kártyámról és megjegyeztem.

Szerintem jó döntés volt a kártyaletiltás.

2022. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szinte mindent kérdéses problémás esetben a legjobb letiltani és újat kérni
2022. szept. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!