Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi táppénzre leszek...

Mennyi táppénzre leszek jogosult havonta?Jelenleg 2 munkahelyről kb. bruttó 500 000 Ft állandó havi jövedelmem van pótlékokkal együtt. Bőven több, mint 2 év folyamatos munkaviszonyom van.

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, el kell mennem 9-es kóddal, veszélyeztetett terhesként táppénzre. Ha minden igaz, a napi átlagjövedelmem 60%-át kellene kapnom. Ezt bruttó bérből számolják?

Benne vannak-e a bérkiegészítésként kapott pótlékok is (gyógypedagógiai pótlékot és bérkiegészítést kapok, melyeknek összege fix és benne van az 500 000 Ft bruttó fizetésemben) vagy ezek nélküli bruttó fizetésből számolják a táppénz összegét?

A megállapított táppénz összegéből (tehát a jelenlegi bruttó fizetésem 60%-ából) vonnak-e még le egyéb költséget is?


Köszönöm, ha tudsz segíteni!



2022. szept. 5. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig bruttóból számolnak.
2022. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

a tp-nek van egy plafonja:


“Felhívjuk a figyelmet, hogy a táppénz egy napra járó összege nem haladhatja meg a minimálbér kétszeresének harmincad részét, ezért 2022-ben, a 200.000,- Ft-os minimálbér alapulvételével a táppénz napi összege nem haladhatja meg a 13.333,33,- Ft-ot, azaz tizenháromezer-háromszázharminchárom forintot.”


ennél többet biztos nem kaphatsz.


9-es tp a bruttó jövedelem 60%, kórházi tartózkodás esetén csak 50%

2022. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ja és az bruttó 13.333 ft
2022. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, tehát, ha beleszámolják a bérkiegészítésként kapott jövedelmemet is bruttó 13 333 Ft-ot kapnék naponta, ebből az összegből ugyanolyan arányban vonják a járulékok összegét, mint a ,,normál" jövedelemből?
2022. szept. 5. 12:00
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

2, jogviszonyonként van felső határa a táppénznek (csednek nincs, gyednek pedig összevontan van). Ha két helyről van 500ezer, akkor jó eséllyel egyiket sem éri el a maximumot.


Kérdező,

vedd külön a jogviszonyokat. Ha megvan a két év folyamatos biztosításban töltött idő, akkor mindkét helyről a bruttó 60%-a lesz az ellátás, ebből 15% szja-t vonnak.

2022. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Nem, sajnos se főállásban, se a mellékállásban sem éri el a felső határt a jövedelmem külön-külön.

2022. szept. 5. 12:12
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Akkor mindkettőből megkapod a 60%-ot, mínusz szja.
2022. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Kb a brutto bered felet kapos mert a tp60% es az szja 15% osszesen az a 49%at viszi el a bruttonak.
2022. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom hogy 280.000 lehet a maximum amit ki kaphatsz, mindegy hogyha akár 1milliot keresel is, onnan tudom hogy most én is foglalkoztam a dologgal, mert ugyan így vagyok mint te, egyébként ha rákeresel neten “2022 GYED GYES kalkulátor” kb ki tudod számolni.
2022. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos, táppénzként egészen biztosan messze lesz a jövedelmem a 280 000 Ft-tól. A főmunkahelyemen még azt sem tudták megmondani, hogy a jogszabály által biztosított bérpótlékok beleszámolnak-e egyáltalán a táppénz alapjában :-(

2022. szept. 6. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!