Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elképzelhető hogy a női...

Elképzelhető hogy a női kvótaőrület addig fajul hogy majd kötelező lesz az IT cégeknél is 50 % nőt alkalmazni?

Figyelt kérdés
S senkit nem fog érdekelni hogy oldod meg, csak legyen annyi női alkalmazott. S majd ülnek ezek a közösségi médiákon csüngő nők a cégedben, semmit nem termelnek, nem nagyon fogsz tudni nekik adni feladatot, mert a for ciklust se fogják fel...
2022. szept. 6. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre van kitalálva hogy az a nő, aki annak vallja magát.

Majd a HR osztály szól, hogy a férfiak fele mostantól vallja magát nőnek -plusz pénzért- és legyenek szívesek a "project" ideje alatt a női mosdót látogatni. Done.

2022. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Ilyet max állami szektorban tudok elképzelni, de ott a férfiak se csinálnak semmit.


De amúgy az a nagy büdös helyzet, hogy ritka ugyan a női programozó, viszont akit tényleg érdekel, az többnyire jobban csinálja, mint az átlag férfi!

Nálunk a PTI-n az évfolyamban kezdtünk 15-en. Ketten diplomáztunk le időben, én és az egyetlen lány. Amellett, hogy szép volt, jól is ment neki a programozás. Kár, hogy az én időmben nem találkoztam ilyen nővel...

2022. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"akit tényleg érdekel, az többnyire jobban csinálja, mint az átlag férfi!"


Hol talalhato errol statisztika?

2022. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak saját megfigyelés. Mindössze 2-3 kolléganőm volt programozói karrierem során, de ők sokkal jobban értettek hozzá, mint az átlag.
2022. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja hogy még nem kötelező? 😯

Nálunk már most is 50-50 az arány.

Amikor felvettek benne voltam az 50% férfiban, szóval nem panaszkodtam. De volt már, hogy engem is és ismerőst is azért nem vettem fel valahova, mert hogy nőt keresnek.

(Angliában főleg, ott jelentkezés előtt nyomtatványt kellett mindenhol kitöltenem a nemi hovatartozásomról, a szüleim beállítottságukról és nemükről, testvérekkel ugyanez, valamint mindenkinek az most a neme, mint amivel születettek.. Mégis miért érdekli őket ez, ne kérdezd)

2022. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!