Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kell vissza fizetnem...

Mennyit kell vissza fizetnem ha több szabadságot vettem ki?

Figyelt kérdés
Felmondtam munkahelyemen,és jelenleg a felmondási időmet töltöm.

2022. szept. 6. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiadott szabadságot nem kell visszafizetni.
2022. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Éves szinten van meghatározva a szabadság. Annál többet egyébként sem vehetsz ki. Az nem gond hogy nem időarányosan vetted ki, hanem többet, akár a teljes éveset. Következő munkahelyeden annyival kevesebb szabadságod lesz. Annyi szokott lenni felmondáskor hogy az éves szabadságod időarányosan ki KELL venni (vagy ha nem, akkor kifizetik neked). De többet nyugodtan lehet.
2022. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt túlvette a szabadságát, akkor a következő helyén nem lesz annyival kevesebb. Ugyanúgy időarányosan fog járni az új helyen is.
2022. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pukimonka
2022. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmit!
2022. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
#3 Vagyis ha kiveszem egyszerre az összeset, januárban nem megyek dolgozni, majd felmondok és elmegyek másik melóhelyre, akkor ott februártól pedig az évi szabadságom 91%-át ismét megkapom? Az úgy érdekes. Nem mondom hogy nem így van, de érdekes. Eddig mindig arról volt szó hogy időarányosan ki kell venni a szabadságot. De ezek szerint ha valaki felmond, akkor kiveheti az összes szabadságát mert úgy is újra megkapja?
2022. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig így van. A munkáltató felelőssége a szabi.

Ha neked jár egy évben 30 nap és azt kiveszed január-februárban, majd felmondasz és márciustól új munkahelyed van, akkor az előző helyen nem fizettethetik vissza veled, az új helyeden pedig márciustól megkapod időarányosan. Ugyanez a betegszabi is.

2022. szept. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“ Vagyis ha kiveszem egyszerre az összeset, januárban nem megyek dolgozni, majd felmondok és elmegyek másik melóhelyre, akkor ott februártól pedig az évi szabadságom 91%-át ismét megkapom”

Annyi pontosítással, hogy te nem kiveszed a szabit, hanem a munkáltató kiadja

2022. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer az volt, hogy kivettem novemberben, ami maradt, majd felmondtam december elején, próbaidőn voltam, így azonnal elmentem, azt mondták, egy nap járt volna még decemberre, de nem szívóznak ezzel. Decemberben nem volt új munkahelyem, úgyhogy nem tudom, ott kivehettem volna vagy sem
2022. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"felmondok és elmegyek másik melóhelyre, akkor ott februártól pedig az évi szabadságom 91%-át ismét megkapom? Az úgy érdekes."


Pedig ez így van. Időarányosan jár minden munkaviszonyban, és nem foglalkozunk az előzményekkel.

2022. szept. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!