Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most mennyi az infláció? Nem...

Most mennyi az infláció? Nem értem.

Figyelt kérdés
Olyanokat hallottam egy ideig, hogy kétszámjegyű, de élelmiszerre inkább 20-30%. Dehát bemegyek a Sparba és a vaj pontosan kétszer annyiba kerül, mint pár hónapja. Ez 100%-os pár hónap alatt, de ha jól tudom az inflációt egy évre számolják, tehát a vaj esetében legalábbis 500%-os minimum, ha így folytatódik. És akkor itt felmerül, hoyg amikor inflációról beszélnek, akkor az év végit becsülik a trendek alapján, vagy az aktuálisat mondják az 1 évvel korábbihoz képest?

2022. szept. 14. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
2022. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
A 7 decis Baileys viszont, ami az én kedvencem, az tavaly is 6.200 volt, meg most is annyi. :)
2022. szept. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Az inflacio fogalmat ha megerted akkor meg fogod latni hogy semmi ertelme sincs...
2022. szept. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Minden termék ára más-más mértékben nő. A KSH csinál egy egy általuk kigondolt fogyasztói kosarat, amit vesz egy háztartás. Abból képeznek egy átlagot. Pár éve kivették a lakást. Tehát, az ő háztartásuk soha nem vesz ingatlant. Valójában minden háztartás ki tudná számolni a rá vonatkozó saját információt. Nekem nem annyi, mint a szomszédé vagy, mint a tiéd.
2022. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Oriasi inflacio van. Teny. Azonban a multik erre jocskan ratesznek a haszon miatt. Megis mi indokolja hogy mondjuk a virsli vagy a vaj ketszer annyiba keruljon?? Semmi. Indokolt az arnovekedes, azonban a kartellkent mukodo multik jocskan ratesznek.
2022. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amikor inflációról beszélnek, akkor az év végit becsülik a trendek alapján, vagy az aktuálisat mondják az 1 évvel korábbihoz képest?
2022. szept. 15. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha inflaciot mondanak akkor az elozo ev adott időszakához viszonyitanak.
2022. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!