Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Korrekt? 2 évvel ezelőtt...

Korrekt? 2 évvel ezelőtt bementél egy faárú, barkács boltba, kifizettél egy xy méretű fát (deszka, léc, faanyag) és megbeszélted B. úrral az eladóval akinek fizettél hogy délután mentek érte (mondjuk) Katalin néven. Blokk elrakva.

Figyelt kérdés

Most 2 és után udvariasan érdeklődsz B. úrnál a blokkal együtt hogy esetleg elhozható-e a faanyag vagy esetleg levásárolni a már kifizetett árát?


Elhajtott.


Oké, hogy 2 év eltelt de a covid miatt másik városban ragadtam.


Mindkét fél érthető...... de mégis.......


Én B. úr helyében odaadtam volna az anyagot vagy engedem levásárolni vagy visszaadom a pénzt.

Mersz szerintem így lenne korrekt, tisztességes.



2022. szept. 16. 12:34
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Mert szerintem így lenne korrekt, tisztességes. (autocorrect)
2022. szept. 16. 12:35
 2/32 anonim ***** válasza:
99%
Sajnos nem, mivel tarolniuk kellett a te faanyagodat, amiert felszamolhato berleti dij.
2022. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

Lol, megbeszéled, hogy aznap értemész, de 2 évig nem jutott eszedbe foglalkozni a dologgal.

Persze, hogy elhajtanak.

2022. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem "nem jutott eszembe" hanem a covid miatt másik városban ragadtam.
2022. szept. 16. 12:39
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Az oké, hogy másik városban ragadtál, de ott nem volt telefon vagy internet? Ha jelezted volna feléjük ezt az egészet, akkor még meg lehetett volna beszélni velük talán, hogy utalják neked vissza vagy valami ilyesmi. De így én is elhajtanálak. És azt ne mondd nekem, hogy a covid miatt ragadtál délelőtt és délután között egy másik városban két évre, mert nincs az az ember, aki ezt elhinné :D
2022. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudok hirtelen joghelyet mutatni neked, de el tudom képzelni, hogy van olyan, hogy jogvesztés. Két évig bizonyosan nem tartogatta azt az árucikket, de már az is nagyvonalú (és vevőbarát) dolog volt, hogy félretette délutánig. Én nem nagyon erősködnék a helyedben.
2022. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nem erősködök csak kíváncsi vagyok mit gondolnak mások.


Budapesttől több száz kilométerre egy városban voltam, mivel autóm nincs több óra tömegközlekedés lett volna és kb. mindig volt covid "a levegőben".

2022. szept. 16. 12:46
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
Ah, értem. Délelőtt még minden rendben volt, délutánra jött a Covid. Erre nem gondoltam.
2022. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

8# Hú de gonosz vagy.


Faanyag: cipelni kell = délután jött volna velem valaki segíteni vagy elküdtem volna érte valakit aki a blokkal a kezében, Katalin névre hivatkozva elhozza.


Kötekedj még.....

2022. szept. 16. 12:53
 10/32 anonim ***** válasza:
93%

Tehat 2 es fel evre egy masik varosban 'ragadtal', telefonalni sem tudtal, e-mailt sem tudtal irni, postagalambot kuldeni vagy barmit, ami el tisztazhattad volna a helyzetet. Ertheto, vagyunk ezzel igy paran, tok jogos a felvetes. Vagy varjal csak...?


B. ur helyeben en nemcsak elhajtottalak volna, hanem kifizettetem veled a 2 evnyi tarolasi koltseget is es ha nm fizetsz, behajtokat kuldok rad. Marmint ugye akkor, ha egy szo is igaz lenne a sztoribol es nem csak a fejedben letezne, ugye 'Balazska'?

2022. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!