Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy marék kb.8 centi...

Van egy marék kb.8 centi hosszú orvosi platinacsavarom. Ezek állítólag nagyon drágák, nagybátyám traumatologós volt, az ő hagyatékában találtuk. Mit lehetne velük tenni? Érnek egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy az platina, vagy csak úgy gondolod abból, hogy az emberek azt mondják operáció után?

Orvosi fémként általában különféle nikkel-kobalt ötvözeteket használnak, amelyek nem lépnek reakcióba az emberi szövetekkel.

Használnak ritkán valóban paltinát is, de azokat nem valószínű, hogy megtaláltad volna. Elég értékesek hozzá, hogy ne lehessen csak úgy egy orvosnál.

2010. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon valószínű,hogy az előző válaszolónak igaza van. De ha szeretnél meggyőződni róla,hogy mi ez,vidd el egy ötvöshöz,vagy ékszerészhez,aki készít is dolgokat, és gyorsan meg fogja mondani azt is,hogy platina-e,s ha igen,azt is, hogy mennyit ér. Ebben a szakmában alapkövetelmény a diszkréció,nem fog feljelenteni.(bár,ha valóban platina,akkor a rokonod törvénytelenül jutott hozzá,mert az efféle szigorú nyilvántartásba van véve,és a betegekből szinte minden esetben kioperálják-akiből nem,arról is nyilvántartás van,és halálakor a boncolásnál kell elszámolni vele)
2010. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, hogy tök ciki, de ez biztos, hogy ez platina.... Nem vagyok rá büszke, hogy ilyen van itthon, de tudom, hogy valódi. Arra is gondoltam, hogy beviszem a kórházba (nem oda, ahol az öreg dolgozott), de félek, hogy akkor én kerülök bajba.
2010. szept. 26. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Az árak itt vannak: [link]


Írd be a google-ba, hogy platina felvásárlás.

2010. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na jól beégtem. kiszaladtunk anyám nővérével a Tesco üzleteknél az ékszerboltba és kiröhögtek, hogy ez csak orvosi nemes ötvözet, vagy mi. Na mindegy akkor nem ebből gazdagszunk meg, de tényleg azt hittem, hogy igazi. nem értem, akkor miért kellett rejtegetni.
2010. szept. 26. 12:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy csak orvosi fém lesz.

Jól írták, hogy a platinát még temetés előtt kiszedik az elhunytakból és külföldre is csak úgy lehet vele utazni, ha kitölt előtte valamilyen nyilatkozatot az illető... Ezek nagyon pontosan vannak és voltak nyilvántartva, szóval kizárt, hogy valaki sikkaszthatott belőle.


Csupán abból gondoltad, hogy platina, mert rejtegette az öreg?

2010. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, abból gondoltam. meg úgy is néz ki, legalábbis a filmekben ilyen volt a platina
2010. szept. 26. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!